Renginiai
Paskaita apie videomeną
2011 m. kovo 18 dieną Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Aukštoji g. 1/Didžioji Vandens g. 2) atidaryta grupinė videomeno paroda „Atsitiktinai, Baltazarai“, kurią papildys paskaita apie videomeną.
Kovo 24 d. (ketvirtadienį) 18 val. KKKC Parodų rūmuose menotyrininkas Remigijus Venckus skaitys paskaitą „Lietuvos ir Vakarų videomenas vakar ir šiandien“.
Paskaitos metu bus supažindinama su videomeno reiškiniu. Atsakoma į konkrečius klausimus, kas yra videomenas, kokios jo rūšys, kokie ryšiai su kitomis žmogaus kultūros raiškomis ir technologijų kaita. Glaustai supažindinama su Vakarų videomeno klasikiniais kūriniais, aptariama Lietuvos videomeno raida ir raidos problematika, supažindinama su garsiausiais Lietuvių videomeno kūrėjais.
Remigijus Venckus (g. 1981m.) žinomas kaip videomenininkas ir meno (vaizduojamosios dailės, kino ir videomeno) teoretikas. 2004 m. Šiaulių universitete baigė dailininko grafiko specialybę. 2003 m. Studijavo aukštojoje Portugalijos mokykloje ESAD (escola super ior de artes e design, Porto). 2006 m. Šiaulių universitete įgijo meno istoriko magistro laipsnį. Nuo 2007 m. Vilniaus dailės akademijoje rašo daktaro disertaciją (Kino kanono dekonstrukcija lietuvių videomene ir neprofesionaliajame kine). Yra Šiaulių universiteto Menų fakulteto Audiovizualinio meno katedros ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Menotyros katedros lektorius. Šiaulių universitete audiovizualinio meno studijų programos studentams skaito audiovizualinių technologijų ir meno, videomeno pagrindų, meno semiotikos, videomeno ir kino istorijos kursus. Vytauto Didžioje universiteto naujųjų medijų meno studijų programos studentams skaito Naujųjų medijų meno pagrindų kursą.
Remigijus Venckus yra penkių tarptautinių meno parodų, trijų respublikinių ir regioninių parodų kuratorius. Vienos mokslinės konferencijos kuratorius, dešimties mokslinių konferencijų dalyvis. Keturių respublikinių ir šešių tarptautinių parodų dalyvis (per 2007-2009 m.). Surengė devynias autorines parodas Lietuvoje ir vieną užsienyje. Aštuonių parodų ir meno kūrinių kolekcijų katalogų įvadų – menotyrinių tekstų autorius (per 2007-2009 m.). Penkiasdešimt šešių kritinių straipsnių apie meno ir kultūros reiškinius bei meno teoriją autorius (per 2007-2009 m.). Keturiasdešimt aštuonių meno parodų kritinių recenzijų autorius (per 2005-2009 m.). Trisdešimt septynių videofilmų autorius. 2008 m. išleido knygą Videomeno dekonstrukcija, o 2009 m. kartu su Darium Gerulaičiu, Renata Geležiniene ir Neringa Povilaitiene parengė ir išleido knygąKūrybiškumas ir socialinė integracija. Šiuo metu rengia knygą Lietuvių videomenas: interviu, kritika, dekonstrukcija, charakteristika (planuojama išleisti 2011 m.), bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio meno galerijomis, muziejais, kultūros ir meno leidiniais. Yra tarptautinės Europos homoerotikos meno parodos dalyvis (2010, Varšuvos nacionalinis muziejus).