ŠERŠĖLIAFAM

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam” KKKC parodinėse erdvėse kovo 15 – 16 dienomis.

Filmų programa:

Kovo 15d. (penktadienis) 18.00. val.

„Elektriniai vaikai” / „Electric children”

Drama, JAV, 2012m., 96 min. Rež. Rebecca Thomas

Vaidina: Julia Garner, Rory Culkin, Liam Aiken

Ar galima pastoti nuo muzikos?  Padūkusi pauuglė Reičelė auga mormonų fundamentalistų šeimoje, Jutos valstijoje, kuri garsėja didžiausia mormonų bendruomene visoje Amerikoje. Per savo penkioliktąjį gimtadienį Reičelė atsitiktinai atranda uždraustą kasetę su roko muzika. Prieš tai nieko panašaus negirdėjusi Reičelė išgyvena neįtikėtinas emocijas. Po trijų mėnesių pasirodo, kad ji laukiasi. Tačiau Reičelė tvirtina pastojusi visiškai nekaltai – besiklausydama muzikos. Už nedovanotiną nuodėmę savo dukrą pasmerkę tėvai, bandydami pataisyti sitaciją, rengia vestuves, tačiau Reičelė pabėga į artimiausią miestą – Las Vegasą. Čia ji ieškos kadaise ant kasetės pasirašiusio vyro, nes tiki, kad jis kažkaip susijęs su jos nėštumu. Penkiolikmetės klajonės tampa kur kas daugiau nei vaiko tėvo paieška.

Kovo 16d. (šeštadienis) 17.00. val.

„Savi keliai”

Dokumentinis, Lietuva, 2012m., 74min.

Režisieriai:  Birutė Vyšniauskaitė, Valdas Babaliauskas

Filme kalbinama aktorė Eugenija Pleškytė, žinomi Lietuvos režisieriai. Kalbama ne tik apie aktorės gyvenimą, bet ir apie šiuolaikinį teatrą, kiną. Į E.Pleškytės jaunystę grąžina kadrai filmų, kuriuose ji vaidino. „Už jos lieka didžiulė, didžiulė paslaptis” – tokiais teatro režisieriaus Eimunto Nekrošiaus žodžiais baigiasi LRT sukurta televizijos dokumentinis filmas apie E.Pleškytę „Savi keliai”.

Kovo 16d. (šeštadienis) 19.00. val.

„Trumpametražių filmų programa”

Praeitų metų kino festivalyje „Šeršėliafam” debiutavusi trumpametražių filmų programa sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo, todėl šiemet festivalis tęsia šią tradiciją. Programą „Šeršėliafam trumpai” sudaro trumpametražiai filmai ne tik iš visos Europos, bet ir iš JAV, Kanados, Australijos. Naujausi moterų režisierių kurti filmai buvo pristatyti ir apdovanoti ne viename kino festivalyje, tarp kurių: Berlyno, Londono, Sandenso, Niujorko, Anesi animacinių filmų festivaliai.

Nors ir į trumpo metro filmų programą įtraukti filmai skiriasi  žanrais, stilistika ar tematika, bet daugeliui jų yra būdingas netikėtumas, kuris neleis žiūrovui nuobodžiauti.

Bilieto kaina į festivalio filmus: 6 Lt