Sumanioji tekstilė

KKKC Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2) gruodžio mėnesį skiria tekstilei. Gruodžio 2 d. 18 val. Kauno technologijos universiteto Dizaino ir technologijų fakulteto Tekstilės technologijos katedros profesorė Salvinija Petrulytė skaitys paskaitą „XXI a. tekstilė: menų ir mokslo sintezė“. Gruodžio 16 d. 18 val. bus atidaroma tekstilės meno paroda „En Face“, veiksianti iki kitų metų sausio 15 d.

Tekstilė, apjungianti informacines technologijas, medžiagų mokslą, menus, vadinama sumaniąja tekstile. Sumanioji tekstilė – tai naujos  medžiagos ir produktai, kurie sugeba keisti žmogaus gyvenimą, peržengia tradicines tekstilės supratimo ir panaudojimo galimybes. Sąvoka „sumanioji tekstilė“ artima terminui „sumanioji medžiaga“, dar 1989 m. Japonijoje sukurtoje medžiagoje esantis šilko siūlas turėjo atmintį, t. y. keitė formą tarsi metalų lydiniai.

Kaip sujungiama originali kūryba ir racionalus mąstymas? Kas yra nematoma tekstilė? Nanomedžiagos: mažytė dalelė – didžiulė galia? Ar tekstilė gali būti išmani? Ar gali rankinė šypsotis, o supykusi – paniurti?.. Šviečianti suknelė: pasaka ar realybė? Ar marškinėliais galima groti?! Kas sušildytų žirgą? Ar tekstilės piešiniai gali judėti? Ateities tekstilė: kaip daiktas gali komunikuoti su žmogumi? Į šiuos ir dar kitus netikėtus klausimus apie naująją tekstilę paskaitoje atsakys lektorė prof. Salvinija Petrulytė.

Tekstilė šiandien neabejotinai viena iš paslankiausių ir lanksčiausių vizualinio meno sferų. Tekstilės meno išskirtinumu galime laikyti betarpišką komunikaciją su žiūrovu, kuris per aktualizuojamas menininkų istorijas, sugestyvų tekstilės medžiagos ar technikos panaudojimą, su stebėtoju „žaidžia“ asmeniškai, leidžia jam priartėti ir kūrinį pajausti per „vizualinį taktiliškumą“. Gruodžio 16 d. 18 val. atidaromoje parodoje „En Face“ pažinsite kitokį tekstilės meną bei jo raiškos būdus.