Tarptautinis Kauno kino festivalis

Tarptautinis Kauno kino festivalis yra vienas labiausiai vertinamų nekomercinių kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune. Kasmet festivalis pristato pasaulyje pripažintus filmus ir ieško naujovių. Šiais metais festivalis plačiai keliauja po Lietuvą, o Klaipėdos žiūrovai turės galimybę pamatyti programą KKKC Parodų rūmuose spalio 18 – 20d.

Festivalio programa:

Spalio 18d., penktadienis

19.00.

 “Lorė“ (rež. Cate Shortland, Australija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Drama, 2012 m., 109 min., vokiečių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-7)

Režisierės Cate Shortland vizualiai užburianti drama „Lorė“ – tai lyriška ir neįprasta Holokausto studija. 1945-aisiais, baigiantis karui Vokietijoje, grupelė vaikų išsiruošia į kelionę per nusiaubtą šalį, tikėdamiesi pasiekti savo močiutę, gyvenančią už 900 km į šiaurę. Vyriausiajai Lorei (akt. Saskia Rosendahl) pavedama rūpintis keturiais jaunesniaisiais broliais ir seserimis, kai jų naciai tėvai paimami į sąjungininkų nelaisvę. Susipažinus su charizmatišku ir paslaptingu jaunu pabėgėliu žydu Tomasu (akt. Kai Malina), Lorę sukrečia prieštaringi neapykantos ir geismo jausmai. Ją kausto baimė jaunuoliui, tačiau tam, kad išgyventų, Lorė privalo pasitikėti žmogumi, kurį visada turėjo laikyti savo priešu…

Spalio 19d., šeštadienis

17.30. 

“Piramidos vaiduoklis” (rež. Andreas Koefoed, Danija, Muzikinė dokumentika, 2012 m., 57 min., rusų, anglų ir danų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V)

Danijos muzikos grupė „Efterklang“, ieškodama įkvėpimo naujam albumui, keliauja į apleistą Norvegijos miestą Piramidą, kuris kadaise buvo Rusijos anglies kasybos centras. Pasakotojas Aleksandras – buvęs Piramidos gyventojas – mus nukelia į praeitį, kurioje miestas klestėjo, o imigruojantys rusų darbininkai su šeimomis gyveno tarsi paralelinėje visuomenėje, toli nuo žiaurios Sovietų Sąjungos realybės. Filmas „Piramidos vaiduoklis“ pirmą kartą parodytas 2012-ųjų lapkritį,  Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje, kur šis filmas buvo išrinktas kaip vienas iš trijų geriausių muzikinių dokumentinių metų filmų.

19.00. 

“Visi muzikantai yra šunsnukiai“ (rež. Heleri Saarik, Estija, Drama, 2012 m., 90 min., estų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16)

Heleri Saarik debiutas „Visi muzikantai yra šunsnukiai“ – tai vizualus meilės laiškas muzikai.  Didžiausia pagrindinės filmo veikėjos Leilos (akt. Riina Maidre) svajonė – tapti garsia dainininke. Tačiau gyvenime ji visą energiją ir talentą švaisto sekinantiems santykiams, svaigalams ir puošeiviškiems pasimaivymams. Nero Urke vaidina nenuspėjamą Leilos vaikiną, o Jarekas Kasaras – kūrybinėje aklavietėje atsidūrusį muzikos prodiuserį.  Režisierė Heleri Saarik nepaklūsta taisyklėms. Ji žiūrovą nuveda į visatą, kurioje riba tarp realybės ir iliuzijų yra neįtikėtinai plona. Toks pasaulis pažįstamas visiems, kurie suvokė, kad yra laikas suaugti ir pripažinti, jog tik iliuzijų nepakanka. Ir pažįstamas tiems, kurie nepaisydami visko, pasirinko svajoti.

Spalio 20d., sekmadienis

19.00. 

“Tu – dievas” (rež. Leszek Dawid, Lenkija, Drama, 2012 m., 110 min., lenkų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-7)

Filmas „Tu – Dievas“ gali būti tituluojamas viena svarbiausių ir labiausiai lauktų 2012 metų Lenkijos kino premjerų. Tai pasakojimas apie tris draugus, priklausančius dešimtojo dešimtmečio kartai. Juos suvienijo muzika: istorija apie vieną pirmųjų Lenkijos hiphopo grupių „Paktofonika“. Filmas „Tu – Dievas“ tapo svarbiu Lenkijos socioekonominių reformų ir devintojo dešimtmečio jaunosios kartos galimybių liudytoju. „Šis filmas nėra dar viena švelni pasaka apie nugalėtą gėrį, tai – radikalus pasakojimas apie pasaulį, kuriame visi nekovojantys nuskęsta. Puikiai sumontuotoje, tikrais faktais paremtoje istorijoje prabylama prieštaringa hiphopo kalba“, – Romanas Pavlovskis, „Gazeta Wyborcza“.

Bilieto kaina – 6 Lt. Bilietus festivalio dienomis galite įsigyti KKKC Parodų rūmų kasoje.