„TRYS VIENAME” – TRIJŲ REŽISIERIŲ KELIONĖ PO LIETUVĄ

„Trys viename“ – tai Lietuvos kino ateitimi vadinamų trijų jaunų režisierių ir jų darbų turas po Lietuvą, kuris prasidės jau vasario 24 dieną Vilniuje, o iki kovos pabaigos aplankys ir kitus didžiuosius Lietuvos miestus.

Kino mėgėjams beveik visoje Lietuvoje bus pristatyti trys naujausi trumpametražiai filmai: Andriaus Blaževičiaus „Dešimt priežasčių”, Jūratės Samulionytės ,,Laikinai” ir Roko Eltermano ,,Paskutinė medaus mėnesio diena”.

Kino seanso ,,Trys viename” žiūrovai bus intriguojami jaunų talentingų režisierių pasakojamomis istorijos. Meilės nuotykiai, dramatiški ir pavydo „valdomi“ žmonių santykiai, emigracijos paliestų vaikų likimai – visas šias temas tik jiems būdinga maniera gvildena jauni režisieriai savo naujausiuose kūriniuose.  Kino kritikai, vertindami minėtus filmus po jų premjeros Europos šalių kino forume ,,Scanorama”, vis pabrėžė, kad šiose juostose – tikros lietuviškos realijos. Tai, kuo gyvename mes, mūsų giminės ir kaimynai.

A. Blaževičiaus „Dešimt priežasčių“ Europos šalių kino forume ,,Scanorama” buvo pripažintas geriausiu lietuvišku filmu. Tai filmas apie jaunuolių Vyto ir Onos meilės istoriją tipiškame daugiabučių namų rajone; skirtingą požiūrį į gyvenimą ir nelauktai aplankiusį pavydą. Tokia ta neprognozuojama jaunystė.

Įvertinimo jau yra sulaukusi ir režisierė J. Samulionytė. Jos vadybinis trumpametražis filmas ,,Nerutina” 2008 m. pelnė „Sidabrinės gervės apdovanojimą“ už geriausią lietuvišką trumpo metro  filmą.  2010 metais J. Samulionytės trumpametražė dokumentinė juosta „Šanxai Banzai“ buvo išrinkta geriausia „Scanoramos” konkursinėje programoje ,,Naujasis Baltijos kinas”.

Projekto „Trys viename“ metu kino mėgėjai išvys naujausią režisierės darbą „Laikinai“. Tai jautrus ir labai realistiškas pasakojimas apie dvi seseris – penkiolikmetę Saulę ir šešerių Liuciją. Mergaitės gyvena vienos ir laukia tėvų, kurie laikinai išvyko uždarbiauti į Londoną.

Trečiasis projekto filmas, paženklintas raide ,,S”, – tai Roko Eltermano juosta ,,Paskutinė medaus mėnesio diena”. Šis režisierius žiūrovus provokuos meilės nuotykiu. Tai filmas apie jauną porą, kuri grįžta iš povestuvinės kelionės ir pakeliui namo patenka į netikėčiausias situacijas, iš kurių išsisukti galima, tik jeigu tikrai myli.

Siekiant, kad Lietuvos kinas būtų prieinamas ir pasiekiamas kiekvienam kino mėgėjui Lietuvoje, nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos, projektas „Trys viename“ vyks ne tik Vilniuje. Jaunieji kūrėjai naujausius savo darbus pristatys ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Ukmergėje bei kituose miestuose.

Peržiūros Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) vyks vasario 29 d., kovo 1 d. 19 val., kovo 2 d. – 20 val., o kovo 3 d. vėl 19 val. Bilieto kaina 4 Lt

02.29-03.01 d. 19 val. trumpametražių filmų programa „Trys viename“
03.02 d. 20 val. trumpametražių filmų programa „Trys viename“
03.03 d. 19 val. trumpametražių filmų programa „Trys viename“

Apie filmus

DEŠIMT PRIEŽASČIŲ

Lietuva
2011, 30 min.

Režisierius Andrius Blaževičius
Scenarijus Andrius Blaževičius, Teklė Kavtaradzė
Operatorius Linas Dabriška
Muzika Domas Strupinskas
Vaidina: Marius Repšys, Gelminė Glemžaitė, Nelė Savičenko, Arvydas Dapšys
Prodiuseriai: Marija Razgutė, Skaistė Matijošiūtė
Prodiuserinė kompanija: Čiobreliai
Ko-prodiuseris: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Vytas – vaikinas iš daugiabučių namų rajono, toks pat pilkas kaip ir jo kaimynystė. Jam jau per dvidešimt, bet jis tebegyvena su tėvais. Šeimyna laiką leidžia žiūrėdama lietuviškos televizijos laidas. Vyto mergina Ona kitokia – ji savarankiška, turi pomėgių ir draugų. Su vienu iš jų Ona praleidžia vis daugiau laiko. Ir taip pilką Vyto kasdienybę užtemdo pavydas. Jis imasi ieškoti tiesos klaidžiuose daugiabučių kiemų labirintuose.

PASKUTINĖ MEDAUS MĖNESIO DIENA

Lietuva
2011, 30 min.

Režisierius: Rokas Eltermanas
Scenarijus: Rokas Eltermanas
Operatorius: Eitvydas Doškus
Dailininkas: Egidijus Praspaliauskas
Muzika: Rokas Eltermanas
Vaidina: Vainius Sodeika, Miglė Polikevičiūtė, Rimydas Ambrazevičius
Prodiuseriai: Dagnė Vildžiūnaitė
Prodiuserinė kompanija: Just a moment
Ko-prodiuseris: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Jauna pora grįžta iš povestuvinės kelionės. Pakeliui namo jie patenka į netikėčiausias situacijas, iš kurių išsisukti galima, tik jeigu tikrai myli vienas kitą. Tai trumpas filmas apie meilę. Ar kada matei tokį? Būtent tokį?

LAIKINAI

Lietuva
2011, 28 min.

Režisierė: Jūratė Samulionytė
Scenarijus: Marija Kavtaradzė
Operatorius: Audrius Zelenius
Dailininkas: Nerijus Narmontas
Muzika: Jonas Jurkūnas
Vaidina: Severija Bielskytė, Greta Šalaviejūtė, Denisas Kolomyckis, Eglė Mikulionytė
Prodiuseriai: Jurga Gluskinienė, Giedrė Beinoriūtė
Prodiuserinė kompanija: Monoklis

Laukimas, kuris priverčia suaugti.
Dvi sesės Saulė (14 metų) ir Liucija (5 metai) gyvena vienos ir laukia tėvų, kurie laikinai išvyko į Londoną uždarbiauti. Deja, Londonas nešildo. Vyresnėlei Saulei atitenka didžiausia atsakomybė – pasirūpinti Liucija, prižiūrėti namus, o tuo pačiu metu dar spręsti visus paauglystėje iškylančius klausimus. Nuo didžiulės įtampos ir užimtumo Saulė nebegali pritapti prie savo bendraamžių draugų. Mergaitės stengiasi savarankiškai gyventi ir kovoti su realybe, tačiau būti suaugusiomis kartais tampa per sunku.