Visa tai ne sapnas: Adolfo Meko gyvenimas ir kūryba

Lapkričio 29 ir gruodžio 1-2 d. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) bus demonstruojami Adolfo Meko ir jo mokinių trumpo ir pilno metražo kino ir animaciniai filmai. Retrospektyvą papildo Bard koledžo profesoriaus John Pruitt paskaita apie Adolfą Meką Vilniaus dailės akademijoje, taip atskira Adolfo Meko ir jo mokinių pilno metražo kino filmų peržiūra Šiuolaikinio meno centro kino salėje. Paroda ir kino peržiūros bus perkeltos į Kauną ir Klaipėdą (detalų renginių datų ir dislokacijų sąrašą galma rasti JMVMC internetinėje svetainėje http://www.mekas.lt/ ).

Lietuvoje mažai žinomo JAV nepriklausomo kino atstovo Adolfo Meko (1925-2011) gyvenimo ir kūrybos retrospektyva. Adolfas Mekas labiau žinomas kaip avangardinio kino Amerikoje pionieriaus Jono Meko brolis. Tačiau svarbu žinoti, kad gyvenimo nelepintas Adolfas ne tik svariai prisidėjo prie Jono Meko kino filmų atsiradimo, dažnai buvo jų bendraautorius, kartu su broliu Jonu įkūrė vėliau įtakingu tapusį kino kritikos žurnalą „Film Culture“, tačiau buvo ir talentingas savarankiškas kūrėjas, kino režisierius, scenarijų autorius, taip pat vienas iš talentingiausių ir labiausiai gerbiamų, studentų mėgiamų Bardo koledžo (JAV) dėstytojų. Apie trisdešimt metų Adolfas Mekas ugdė ir įtakojo būsimus kino kūrėjus.

Retrospektyvoje pristatoma gana plati, nedemonstruota Lietuvoje Adolfo Meko kūrybos ir veiklos skalė. Taip demonstruojami įvairių kartų jo mokinių įvairių stilių kino, video, animacinė kūryba.

Anot, vieno Adolfo Meko kolegų John Pruitt, kad ir ką darytų Adolfas Mekas, jis tai darė su nuostabiai komiška, maištinga dvasia ir meile gyvenimui.


Programa:
Lapkričio 29 d. 18 val. Trumpametražiai filmai apie Polos ir Adolfo apsilankymą Lietuvoje 2007, rež. Mikas Žukauskas.

Aleliuja kalvoms, 1963, 82 min., rež. Adolfas Mekas

Gruodžio 1 d.
14.30 val.
Daboklė, 1964, 68 min. rež. Adolfas ir Jonas Mekas
16 val. Grįžimas namo, 1973, 60 min. rež. Adolfas Mekas ir Pola Chapelle
17.20 val. Dviguba detektyvinė istorija, 1965, 90 min. rež. Adolfas Mekas

Gruodžio 2 d.
14.20
val. Cage/Canningham, 1991, 95 min. rež. Elliot Caplan
16.00 val. John ir Jane, 2005 79 min., rež. Ashim Ahluwalia
17.30 val. Frank ir Cindy, 2008, 81 min., rež. G. J. Echternkamp

Filmai anglų k. su lietuviškais titrais. Nemokama

Kuratoriai: Artūras Jevdokimovas, Kęstutis Šapoka.

Retrospektyvos rėmėjai: JAV ambasada Lietuvoje
Retrospektyvos  partneriai: Re:Voir, Šiuolaikinio Meno Centras, Vilniaus Dailės Akademija, Kino teatras „Romuva“, Galerija 101, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Klaipėdos Universitetas.