VOKIEČIŲ KINO DIENOS

Vokiško kino dienos KKKC parodinėse erdvėse kovo 7-9 dienomis.

Filmų programa:

Kovo 7d. (ketvirtadienis) 18.00 val.
„Oh Boy”

Komedija, 85 min., Vokietija / Deutschland, 2012

Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais

Režisierius ir scenarijaus autorius / Regie und Drehbuch: Jan Ole Gerster

Vaidina / Darsteller: Tom Schilling, Marc Hosemann, Friederike Kempter

Nikui – apie trisdešimt. Jis jau senokai metė teisės studijas, stumia dienas slampinėdamas Berlyno gatvėmis ir stebėdamas aplinkinius. Tylomis žvelgdamas į žmonių grumtynes su kasdieniu gyvenimu, jis nejučia pats tampa autsaideriu. Akistata su pasyvumo pasekmėmis netikėta: draugė pareiškia norinti skirtis, psichologas nustato jam emocinį nestabilumą, tėvas nutraukia pinigines injekcijas ir, regis, visame mieste nebelieka kur atsigerti normalios kavos. O kai pasirodžiusi stulbinama gražuolė priverčia Niką atsigręžti į bendrą jų praeitį, dienos įvykiai pakrypsta netikėta linkme.

Kovo 8 d. (penktadienis) 17.00 val.
„Der Verdingbub / Parduotas vaikis”

Drama, 108 min., Šveicarija, Vokietija / Schweiz, Deutschland, 2011

Šveicarijos vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais

Režisierius / Regie: Markus Imboden
Scenarijaus autorius / Drehbuch: Plinio Bachmann

Vaidina / Darsteller: Katja Riemann, Stefan Kurt, Max Hubacher

Našlaitis Maksas parduodamas valstiečių šeimai, ši jį išnaudoja, verčia sunkiai dirbti ir žemina. Vienintelis džiaugsmas, kurio niekas negali iš jo atimti, – griežti armonika. Kai nauja mokytoja pamėgina jį užtarti, Makso gyvenimas tampa dar sunkesnis. Valią išgyventi stiprina tik draugystė su likimo drauge Berteli. Kartu jie svajoja apie Argentiną, jų fantazijų kraštą, kuriame, vaikų įsitikinimu, netgi šakės yra iš sidabro.

Juostoje tiesmukai ir be pagražinimų atskleidžiami ilgai negvildenti faktai. Režisierių Markusą Imbodeną domino visuomeninė aplinka, sudariusi sąlygas šiam gėdingam Šveicarijos istorijos puslapiui atsirasti; atgyvenusi moralė, vargas.

Kovo 8 d. (penktadienis) 19.30 val.
„Berlin Babylon / Berlynas Babilonas”

Dokumentika, 93 min., Vokietija / Deutschland, 1996–2001

Vokiečių kalba su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Režisierius / Regie: Hubertus Siegert

Berlynas, XX a. paskutinio dešimtmečio antra pusė: statybų bumas po sienos griūties pasiekė zenitą. Vyko kova tarp išsaugojimo ir kaitos, tradicijos ir modernumo. Kvapą gniaužiančiu tempu dirbo žymūs architektai, miesto planuotojai, politikai, valdininkai bei užsakovai. Hubertas Siegertas nuosekliai stebi ir dokumentuoja raidą – nekomentuodamas, kupinas susižavėjimo ir skepsio. Nors Siegerto darbas, atsiradęs tarp 1996-ųjų ir 2001-ųjų bei keliose vietose aprėpiantis ir senesnę archyvinę medžiagą, priklauso ilgalaikių stebėjimų kategorijai, šiandien, po dešimties metų, jis jau yra virtęs akimirkos fiksacija. Berlynas pasikeitė siaubingai greitai, tokį greitį galima palyginti nebent su Kinijos didmiesčių raida.

Kovo 9 d. (šeštadienis) 17.00 val.
„Dicke Madchen / Storulės”

Komedija, 76 min., Vokietija / Deutschland, 2011

Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais

Režisierius / Regie: Axel Ranisch

Vaidina / Darsteller: Heiko Pinkowski, Peter Trabner, Ruth Bickelhaupt, Paul Pinkowski

Svenas gyvena su motina Edeltraut. Ši kenčia nuo demencijos. Jiedu dalijasi viską: butą, gyvenimą ir netgi lovą. Kai Svenas dirba, sergančia jo motina rūpinasi socialinis darbuotojas Danielis. Vieną dieną išsiblaškiusi Edeltraut pradingsta ir vyrai leidžiasi jos ieškoti. Tuo pačiu metu jie pajunta stiprią simpatiją vienas kitam.

 Kovo 9 d. (šeštadienis) 19.00 val.
„Das Vaterspiel / Sunaikink tėvą”

 Drama, 117 min, Austrija, Vokietija / Österreich, Deutschland, 2009

Režisierius ir scenarijaus autorius / Regie und Drehbuch: Michael Glawogger

Vaidina / Darsteller: Helmut Köpping, Sabine Timoteo, Ulrich Tukur, Michou Friesz, Christian Tramitz, Franziska Weisz

Racas yra gana keistas kompiuterių mėgėjas. Jis sukūrė kompiuterinį žaidimą, kuriame žaidėjas gali nužudyti savo tėvą. Jo paties santykiai su tėvu yra probleminiai. Ir ne tik su juo: jaunystės draugė Mimi pasikviečia Racą į Niujorką rūpintis besislapstančiu jos seneliu naciu.

„Vokiško kino dienas“ rengia Goethe’s institutas, Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Tradicinėje kino programoje kasmet pristatomi aktualūs filmai iš vokiškai kalbančių šalių. Daugiau informacijos apie filmus – www.goethe.de/lietuva/vkd.

Bilieto į festivalio filmus kaina: 6 Lt

Lietuvos architektų sąjungos nariams, pateikusiems pažymėjimą, įėjimas į filmą „Berlynas Babilonas” – nemokamas.