Žiemos ekranai 2012

Vasario 2-5 d. KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai 2012”.

Programa:
Vasario 2 d. (ketvirtadienis)
18.00 P.ETAIX   Išsiskyrimas 11’’; Svarbiausia – sveikata  1’05’’
19.30 P.ETAIX   Didžioji meilė   1’26’’

Vasario 3 d. (penktadienis)
18.00 P. ETAIX    Gražių sukaktuvių 12’’; Gerbėjas 1’25’’
20.00 J. TATI    Eismas   1’33’’

Vasario 4 d. (šeštadienis)
16.00 Karščio banga   1’32’’
18.00 J. TATI   Pramogų metas   1’54’

Vasario 5 d. (sekmadienis)
16.00 J. TATI   Pono Julo atostogos 1’28’’
18.00 P. ETAIX   Jojo   1’32’’

Organizatorius – Prancūzų institutas Lietuvoje
Bilieto kaina 8 Lt

Daugiau apie filmus >>

Pierre‘o ETAIXO retrospektyva

Išsiskyrimas / Rupture
VAIDINA: Pierre Etaix, Anne-Marie Royer, Anny Nelsen ir kt.
Komedija (trumpametražis)
Prancūzija
1961
11‘
T
Originalo kalba: be dialogų
Subtitrai: –
Jaunuolis skuba namo. Jis nešasi laišką nuo mylimosios. O, kokios saldžios laukimo minutės… Tačiau atplėšus voką palaiminga išraiška dingsta. Brangioji jam siunčia perplėštą fotografiją su jo atvaizdu. Jokios abejonės, tai išsiskyrimo ženklas. Įžeistas jaunuolis nusprendžia iškart atsakyti tuo pačiu. Bet viskas sprūsta iš rankų, rašalas bėga, plunksnos krenta, stalas svyra, pašto ženkliukai klijuojasi, kur panorėję… Nesiseka, nors nusišauk…

Svarbiausia – sveikata / Tant qu‘on a la santé
VAIDINA: Pierre Etaix, Denise Péronne, Simone Fonder, Claude Massot ir kt.
Komedija
Prancūzija
1966
80‘
N-16
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Tai keturios kino novelės. „Nemiga“ pasakoja apie vyruką, skaitantį vampyrų istorijas ir negalintį užmigti. Laimei, tikrovėje jam niekas negresia… „Kinematografas“ pakviečia mus į sausakimšą salę, kur po darbo gamyklose darbininkai įsitaiso maloniam vakarui. „Svarbiausia – sveikata“ parodo, kaip šiais skubančiais laikais kenčiantys nuo streso ieško būdų iš jo išsivaduoti. Kartu su „Į mišką nebeisim“ keliaujam į miškelį, kuriame vietos nepasidalina iškylautojų pora, fermeris ir medžiotojas.

Didžioji meilė / Le grand amour
VAIDINA: Pierre Etaix, Annie Fratellini, Nicole Calfan, Alain Janey ir kt.
Komedija
Prancūzija
1969
87‘
N-16
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Jis ir ji – ideali pora. Jų vestuvės prašmatnios. Jų nauji namai tvarkingi, butas ramioje vietoje, konfortabilus. Jie guli atskirose lovose, kad neapspardytų vienas kito ir ramiai paskaitytų prieš miegą. Jos tėvai gyvena šalia, dažnai lankosi svečiuose arba kviečia į svečius. Jos tėvas įdarbina jį savo įmonėje. Tai – didžioji meilė? Bet kodėl naktimis jis sapnuoja, kaip didžiulėje lovoje smagu skraidyti su jaunute sekretore?

Gražių sukaktuvių / Heureux Anniversaire
VAIDINA: Pierre Etaix, Laurence Lignières
Komedija, trumpametražis
Prancūzija
1962
12‘
T
Originalo kalba: be dialogų
Subtitrai: –
Jis perka gėles ir dovaną, skuba iš darbo. Ji padengia stalą, paruošia šventišką vakarienę, užrašo pasveikinimą. Šiandien – jų vestuvių sukaktuvės. Jis stengiasi, kaip išmano, kad spėtų laiku, bet, rodos, visas miestas pilnas kliūčių… Belaukiant jo, jai trūksta kantrybė. Už šį trumpo metro filmą P.Etaixas buvo apdovanotas Oskaru Holivude.

Gerbėjas / Le soupirant
VAIDINA: Pierre Etaix, France Arnel, Claude Massot, Denise Péronne, Karin Vesely ir kt.
Komedija
Prancūzija
1962
83‘
T
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Jaunas mokslininkas dienų dienas sėdi užsidaręs savo kambaryje. Jam rūpi tik žvaigždės ir begalinis kosmosas. Tačiau tėvams toks sūnaus būdas ne prie širdies. Jie sumano jį apvesdinti. Bet su kuo gi? Jaunuolis netikėtai pats įsimyli. Tik jo mylimoji – sunkiai pasiekiama persona: gražioji dainininkė, dėl kurios fanai pameta galvas. Jaunuolis aklai siekia savo tikslo, nepastebėdamas, kad tikroji laimė jo laukia visai šalia.

Jacques‘o TATI retrospektyva

Eismas / Trafic
VAIDINA: Jacques Tati, Maria Kimberley, Tony Kneppers, Marcel Fraval ir kt.
Komedija
Prancūzija
1971
93‘
T
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Prancūzų automobilių įmonė „Atra“ pakviesta dalyvauti garbingame Amsterdamo salone, kur pristatomos moderniausios transporto priemonės. „Atros“ pasididžiavimas – Pono Julo suprojektuotas automobilis, kuris transformuojasi į namuką ant ratų su visais patogumais, puikiai tinkantį atostogoms. Iki Amsterdamo kelias tolimas ir pilnas netikėtų kliūčių. „Astros“ komanda į saloną pavėluoja, Poną Julo vadovybė atleidžia, bet puiki kelionė, praleista su žaviąja amerikiete Marija, atperka visas nesėkmes.

„Didžiosios ir mažosios iliuzijos“ (Grandes et petites illusions)

Karščio banga / Après le sud 
REŽISIERIUS: Jean-Jacques Jauffret
VAIDINA: Adèle Haenel, Ulysse Grosjean, Yve Ruellan, Syvie Lachat ir kt.
Drama
Prancūzija
2011
92‘
N-16
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Pietų Prancūzija. Vasaros karštis keistai veikia tiek senus, tiek jaunus. Luidžis vėjavaikiškai laksto motoroleriu ir planuoja išvažiuot gyventi pas mamą į Italiją. Luidžio draugė Amelija, dirbanti kasininke prekybos centre, sužino, kad laukiasi. Amelijos mama Ana, kenčianti nuo viršsvorio, nusprendžia nusisiurbti riebalus. Pensininkas Žoržas tetrokšta ramybės, bet kiemo vaikigaliai spardo į jo garažo duris kamuolį… Keturių kasdienybės istorijų linijos subėga į vieną tragišką pabaigą.

Jacques‘o TATI retrospektyva

Pramogų metas / Playtime
VAIDINA: Jacques Tati, Barbara Dennek ir kt.
Komedija
Prancūzija
1967
114‘
T
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Amerikiečių turistės, kasdien aplankančios po vieną Europos sostinę, atskrenda į Paryžių. Prancūzijos sostinė joms pasirodo tokia pat, kaip ir visos kitos. Bet šį vakarą mieste atsidaro naujas restoranas, kur suplauks visa grietinėlė. Užsienio svečius gidai irgi atveda čia. Netyčia į restoraną užsukęs Ponas Julo, nepaisant visų nesklandumų (krentančių lubų, plyštančių kostiumų ir t.t.), puikiai leidžia laiką savo naujos bičiulės amerikietės draugijoje. Naktis ilga, bet ryte teks atsisveikinti…

Pono Julo atostogos / Les vacances de Monsieur Hulot
VAIDINA: Jacques Tati, Nathalie Pascaud, Micheline Rolla ir kt.
Komedija
Prancūzija
1953
74‘
A
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Atostogos – rimtas dalykas. Nors ponui Julo taip neatrodo. Su pypke tarp dantų jis atrieda savo keistus garsus leidžiančiu ir keistai atrodančiu automobiliu tiesiai į centrinį viešbutį ant vandenyno kranto. Ponas Julo nenusiteikęs nuobodžiauti ir laisvalaikį stengiasi išnaudoti naudingai. Veiklos čia tikrai netrūksta. Maudynės, jodinėjimas, tenisas, valgymo ceremonijos ir pasimatymai su gražiąja poilsiautoja iš kaimyninio namo… Netikėtai užsidegę fejerverkai skelbia gražių atostogų pabaigą.

Pierre‘o ETAIXO retrospektyva

Jojo /Yoyo
VAIDINA: Pierre Etaix, Claudine Auger, Philippe Dionnet, Luce Klein ir kt.
Komedija
Prancūzija
1964
92‘
A
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių, anglų k.
Milijardierius nuobodžiauja savo didžiulėje pilyje. Jis negali užmiršti meilės nuotykio su cirko artiste ir nusprendžia ją susirasti. Pasirodo, gražioji moteris augina jo vaiką. Mažasis Jojo nuo vaikystės dirba klounu. Jis pasitinka tėvą su išpaišyta šypsena. Turtuolis meta savo turtus ir iškeliauja klajoti po pasaulį su šeima. Jojo greit išauga į vieną populiariausių to meto artistų. Jis grįžta į tėvo namus ir atrestauruoja jo pilį. Bet čia jaunuolis neranda sau vietos, jis ilgisi laisvės…