Žiūroviškiausi kino festivalio „Kino pavasaris” lietuvių filmai

Kovo 20 – balandžio 3 dienomis Vilniuje ir Kaune vyko 19-asis tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris”. Kasmetinis festivalis, kuris jau tapo artėjančio pavasario pranašu ir gero kino sinonimu, tradiciškai vilioja žiūrovus garsiomis kūrėjų pavardėmis ir netikėtumais. Kino gurmanai ir kino industrijos profesionalai ne tik žiūrėjo ir vertino kolegų darbus, bet ir pristatė naujus projektus, kurie greitai džiugins žiūrovus kino salėse tarptautinėje konferencijoje „Meeting point – Vilnius”.

Kasmetinė lietuviškų trumpametražių filmų programa, pristatoma festivalio metu, dažnai tampa jaunų ir debiutuojančių kino kūrėjų pirmuoju prisistatymu žiūrovams, stebina naujomis formomis, drąsiu požiūriu ir originalia kino kalba.

Žiūroviškiausius šios programos filmus turės galimybę išvyti ir Klaipėdos žiūrovai – balandžio 26, 27 dienomis KKKC Parodų rūmuose bus rodomi ryškiausi lietuvių trumpametražiai vaidybiniai ir dokumentiniai filmai.

Filmų programa:

Balandžio 26d., šeštadienis

17.00. Trumpametražių filmų programa

Drąsiausias žmogus pasaulyje (rež. T. Sūdžius), eksperimentinis, 2014, Lietuva, Aktoriai – Sakalas Uždavinys.

Drąsiausias pasaulio žmogus Francis Jefferson atvyksta į Vilnių tam, kad rastų ir išlaisvintų pagrobtą savo šeimos narį.

Filmą pristato Titas Sūdžius

Serdžio (rež. T. Sūdžius), drama, veiksmo, 2013, Lietuva,  Aktoriai – Mindaugas Papinigis, Gabrielė Malinauskaitė, Justinas Jarutis, Aušrinė Abramaitytė, Stasys Baltakis

Mergina atsitiktinai išgelbėja nepažįstamąjį Serdžio, pririštą prie traukinio bėgių. Šiam prisistačius, pradeda spręstis merginos gyvybės klausimas.

Filmą pristato Titas Sūdžius ir Mindaugas Papinigis

Etiudas (rež. A. Urbaitė), drama, 2013, Lituva, Aktoriai – Clotilde Rigaud, Simonas Storpirštis, Edvardas, Boguševičius

Du jauni teatro aktoriai gauna užduoti – sukurti istoriją. Repetuodami etiudą, jie atkuria tikrą savo gyvenimo įvykį. Vėlus vakaras. Vyras po darbo keliauja namo. Žmona laukia jo grįžtančio. Akistata su mirtimi, kurios niekas nesitiki meilės ir juoko kupiną akimirką. Nes kiekvienas žingsnis yra pilnas gyvenimo. Nes kiekvieną akimirką mūsų laukia pabaiga. Filmas paremtas Jono Meko apsakymu „Etiudas“.

Filmas laimėjo Geriausio studentiško filmo apdovanojimą,

LiaLou (rež. K. Špinkis), komedija, nuotykių, 2013, Vokietija

Lou skaito gyvenimo istorijas iš batų. Lia laukia didžio pasikeitimo. Vieną dieną jie sutinka vienas kitą ir atranda tai, ko visad trūko šiame pasaulyje – spalvotų batų raištelių ir kai ką, ką turi kiekvienas iš mūsų.

Anglijos karalienė pagbrobė mano tėvus (rež. E. Jankauskas), drama, nuotykių, 2014, Lietuva, Ispanija,  Aktoriai – Mija di Marco, Gabija Siurbytė, Janina Matekonytė, Elvyra Žebartavičiūtė

Šešerių metų Milda gyvena su teta. Gatvėje ją vaikai vadina našlaite, mat jos tėvai prieš dvejus metus emigravo ir nė karto negrįžo. Vieną dieną Milda susipažįsta su paslaptinga raudonplauke, save vadinančia „privačia dingusių tėvų detektyve“, kuri įtikina mergaitę, kad jos tėvai nebagalintys grįžti – juos pagrobė pati Anglijos karalienė. Milda nusprendžia leistis į vieną pavojingiausių savo gyvenimo kelionių ir išgelbėti tėvus.

19.00.

Nematomas frontas (rež. J. Ohmanas, V. Sruoginis), dokumentika, biografija, drama, 2013, Lietuva, Švedija, JAV 

1944–1953 m. Baltijos šalyse vykęs pasipriešinimo judėjimas subūrė jaunų mirčiai neabejingų vyrų būrius kovai su komunistiniu pasauliu – Sovietų Sąjunga. „Nematomas frontas“ – sovietų valdžios karo pajėgose naudotas kodinis pavadinimas partizanų judėjimui Lietuvoje įvardyti. Drąsių vyrų, stojusių į kovą už laisvę, istorija pasakojama remiantis partizanų lyderio Juozo Lukšos rašytine patirtimi, abiejų „fronto“ pusių liudytojų mintimis. Tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai bei pasipriešinimą išgyvenusiųjų istorijos.

Filmą pristato Jonas Ohmanas. Filmas laimėjo Žiūroviškiausio filmo apdovanojimą. 

Balandžio 27d., sekmadienis

17.00. 

Semme (rež. E. Samsonas), dokumentika, 2014, Lietuva

„Semme” (prūsiškai „žemė”) – tai dokumentinis filmas apie Lietuvos etnokultūrą. Kelionė per keturis metų laikus apima žygių, tikėjimo ir tautodailės temas, kurios pasakojamos ir atskleidžiamos per tris asmenybes, paskyrusias visą savo gyvenimą lietuviškų tradicijų puoselėjimui: krivį Joną Trinkūną, geografą Tadą Šidiškį ir tautodailininką Algirdą Versecką.

Filmą pristato kūrybinė grupė

19.00.

Lituanica paslaptis (rež. R. Sabulis), dokumentika, 2013, Lietuva

Steponas Darius ir Stasys Girėnas – tautos didvyriai, reikšmingai įrašyti į Lietuvos istoriją. Tačiau ką mes iš tiesų žinome apie šiuos karo lakūnus, pirmosios bangos lietuvių emigrantus, pasiryžusius perskristiAtlantąir tragiškai žuvusius tuometinės Vokietijos miškuose? Remiantis lakūnų dienoraščiais, naujausių archyvų dokumentais, specialistų išvadomis, filmas nukelia į XX a. 3-iąjį dešimtmetį, kaiS. Dariausgalvoje gimsta legendinis skrydis Niujorkas–Kaunas. Istorinė dokumentika atskleidžia nuoširdų lakūnų atsidavimą Tėvynei, sudėtingą pasirengimą nelegaliam skrydžiui ir priversiančias susimąstyti žūties versijas.

 

Bilieto kaina – 6 Lt. Bilietus prieš seansus galima įsigyti KKKC Parodų rūmų kasoje.