„Abi tuštumos pusės“ – KKKC meno projektas Berlyne

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje ir Berlyno galerija Werkstattgalerie vasario 16 d. 19. val. Lietuvos šiuolaikinio meno mylėtojus kviečia į Igno Kazakevičiaus kuruojamo projekto „Abi Tuštumos pusės”, kuriame bus eksponuojami R. Treigio, B. Neverdauskienės, M. Žaltauskaitės – Grašienės ir Agnės Jonkutės darbai, atidarymą.

Parodos kuratorius menininkų kūrybines taktikas siūlo apibendrinti parodos motto – „Viskas nuo ko nusigręžia Dievas tampa žmogiška, viskas ką palieka ramybėje žmogus – tobula” ir paaiškindamas parodos koncepciją priduria, jog šiame projekte menininkai tematizuoja tuštumą, „tuštuma kaip daiktų sąvokos. Kaip esamasis žmogaus laikas. Kaip laisvė. Kaip socialinis vakuumas. Kaip galimybė pradėti iš naujo. Tuštuma kaip ryšys.”

Berlyne bus eksponuojama naujausia Agnės Jonkutės tapyba, Bronės Neverdauskienės ir Monikos Žaltauskaitės – Grašienės instaliacija „Absoliuti lygybė” ir Remigijaus Treigio fotografijos. Nors paroda sukomponuota iš daugelio objektų, paveikslų, fotografijų, kiekvieno autoriaus užimamą teritoriją galima pavadinti tiesiog kūriniu. Trys galerijos erdvės – trys kūriniai, trys tuštumos versijos, apimančios abi tuštumos suvokimo galimybes – fizinę ir numanomąją. Apie šiuos būvius autoriai kalba panaudodami ar transformuodami fotografijos mediją. Jau 15 metų plėtojantis išskirtinę autorinę techniką, R.Treigys fotografuoja kultūros – natūros perėjimus, fiksuoja tarpe jų esančią tuštumą užpildžiusias eterio traiškanas, nuoskilas ir šiukšles. Monolitinėse visomis prasmėmis drobėse, A.Jonkutė pertapo tai, ką surenka tarpukario laikų objektyvas nuo gelžbetoninio namo sienos ar nuskalbtos užuolaidos. B. Neverdauskienė ir M. Žaltauskaitė – Grašienė žmogaus istoriją perteikia per odą, kurią kompiuterinio žakardinio audimo dėka „paverčia” skirtingais pynimais, o šiuos objektais.

Spaudos konferencija vyks vasario 16 d., 18 val., Wekstattgalerie, Eisenacherstr. 6., D-10777.

Parodos organizatorius: Klaipėdos kultūros komunikacijų centras,

Parodos vieta: Werkstattgalerie, Eisenacher Str. 6, Berlynas

Projekto partneris: LR ambasada Vokietijoje

Projektą remia: KRF

Parodos atidarymas: 2012 vasario 16 d., 19.00 val.

Parodos trukmė: 2012 02 16 – 03 17

Kulturpolis.lt