Antanas Dombrovskis

Antanas Dombrovskis dalyvauja garso meno rezidentūroje ir festivalyje „Sound Around” (garso meno laboratorija/ workshop’ai, rezidencija, festivalis).

Antanas Dombrovskij garso meno ir eksperimentinės muzikos scenoje žinomas dėl jo veiklų įvairiuose vaidmenyse gausos, skirtingų muzikinių požiūrių, dažno ir besitęsiančio bendradarbiavimo su įvairiais menininkais. Antanas išplėtojęs įvairius skaitmeninės ir analoginės įrangos naudojimo būdus – nuo vieno vienintelio laptopo iki keleto sulūžusių sintezatorių, jau tapusių jo stilistine žyme. Tai jo pasirodymams teikia ekspresijos ir gyvumo. Skirtinguose muzikiniuose kontekstuose jo garso stilistika varijuoja nuo ambient iki drone, nuo abstrakčių glitch elektronikos koliažų iki pašėlusių elektroakustinės improvizacijos takelių ar kažko, ką galima būtų vadinti tiesiog triukšmu. Paprastai šių žanrų elementai jo kompozicijose persipina ir suformuoja unikalias muzikines tekstūras. Dėl to jo solo projektas Gana2 visada intriguoja ir niekada nėra nuspėjamas iš anksto.

Antanas Dombrovskij jau ilgą laiką bendradarbiauja su keletu muzikinių kolektyvų ir meninininkų. Jis yra vienas iš laptopų kvarteto Twentytwentyone narių. Kvartetas žinomas dėl savo eksperimentų su įžymiomis grafinėmis partitūromis ir improvizacijų pagal vizualius eksperimentinio kino pasažus. Antanas yra pagrindinis žmogus už grupės Betoniniai triušiai garso pulto. Betoniniai triušiai save pristato kaip audiopoetinio spengsmo grupę: savo kompozicijose jie derina abstrakčią elektroniką ir sakytinį poetinį tekstą (angl. spoken words). Kartu su Viliumi Šiauliu Antanas groja duete Tiesė, skirtame masyvioms drone garsų mūšoms ir triukšmingai atmosferikai. Jo performansai su menininkais Benu Šarka, Skaidra Jančaite pasižymi vokalo, šokio elementais ir išraiškingu sceniniu reginiu.

Antanas Dombrovskij žinomas ir kaip garso takelių šiuolaikinio šokio pastatymams autorius. Laikas nuo laiko savo garso meno kūrinius jis pristato šiuolaikinio vizualaus ir medijų meno parodose bei projektuose.

http://antanasdombrovskij.tumblr.com

Projektą “Sound around” sudaro graso meno rezidentūrų mainai ir trys eksperimentinės muzikos festivaliai Kaliningrade, Gdanske, ir Klaipėdoje. Projekto tikslas – daugiašaliai patirčių, praktikų ir technologijų mainai tarp garso menininkų iš Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos. Trijų miestų kraštovaizdžių tyrinėjimas – taps komunikacijos pagrindu. Menininkai bendradarbiaus kurdami multimedijų instaliacijas, eksperimentinės muzikos koncertines programas.

Projekto metu sukurti kūriniai bus įrašyti į kompaktinę plokštelę arba vinilą.

Garso meno rezidentūra ir Festivalis „Sound Around“ yra projekto „Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus“ dalis.