Archetipai ir atminties instaliacijos. Dvi architektūrinės parodos

Archetipai ir at(minties) instaliacijos – tokias temas šiemet dvejose atskirose ekspozicijų salėse nagrinės tradicinę parodą rengianti LASKAO (Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija) bei pilotinės parodos iniciatorius, architektas ir menininkas Mantas Maziliauskas.

 

 

Archetipai: Klaipėdos architektūra 2023

Ką reiškia archetipai architektūroje? Tai – pagrindinės ir esminės struktūros, kurios laikui bėgant tapo simbolinėmis. LASKAO parodoje “Klaipėdos architektūra 2023“  –  sukurti bei realizuoti projektai, kuriuose – miesto paveldas ir siekis įkvėpti naujus kūrėjus, skatinti visuomenės domėjimąsi architektūra, miestų planavimu. Dalyvauja 26 architektūros projektavimo įmonės, pateikusios virš 50 projektų. Parodos kuratorius – Vladas Balsys, ekspozicijos architektas – Gediminas Petrauskas, grafikos dizainerė – Miglė Rybelė.

AtMinties laukiamasis

Projekto iniciatorius, architektas ir menininkas Mantas Maziliauskas pristato instaliacijų projektus, kurie ateityje galėtų ne tik estetiškai praturtinti viešąsias erdves, bet ir paskatinti visuomenę apmąstyti vietos tapatybės klausimus. Autoriaus archiskulptūrinės instaliacijos yra tarsi vartai, pabrėžiantys istorinį praėjimo-įvykio vietos žymėjimą ir atskleidžia unikalų Klaipėdos gamtovaizdį.