Parodos
Augūrai: Rezonuojančios Atmosferos
10 11–11 10
Spalio 11 d. 17 val. 30 min. kviečiame atvykti į Juan Duarte projekto „Augūrai: Rezonuojančios Atmosferos” atidarymą Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2). Paroda bus eksponuojama iki lapkričio 10 d.
Instaliacijoje tyrinėjama sąveika tarp šiuolaikinių aplinkos stebėjimo stočių ir senovinės augūrų praktikos, kai orų pokyčiai būdavo spėjami stebint paukščių elgseną. Įkvėpta šios tradicijos, instaliacija pasitelkia pažangiausias jutiklių technologijas, kad sukurtų su atmosfera rezonuojančius garsovaizdžius, kuriuose orų duomenys ir signalai iš aplinkos virsta įtraukiančia garsine patirtimi. Naudojant meteorologinius jutiklius kaip muzikinius instrumentus, instaliacijoje fiksuojama subtili vėjo krypties, atmosferos slėgio ir šviesos dinamika, sukuriant garso ir šviesos kompozicijas, peržengiančias žmogaus suvokimo ribas bei gilinančias mūsų ryšį su natūralia aplinka.
Centrinis instaliacijos elementas – obsidiano artefaktai, kurie suaktyvina rūko mašiną ir primena actekų Teskatlipokos („Rūkstančio veidrodžio“) ritualą. Šie obsidiano veidrodžiai, simbolizuojantys ryšį tarp materialaus ir dvasinio pasaulių, istoriškai buvo naudojami spėjimams: jie leisdavo žmonėms išvysti savo ir aplinkos atspindžius, ypač prognozuojant orus. Liesdami šiuos akmenis ir veidrodžius, parodos dalyviai gali išgirsti unikalius garsus, kuriuos generuoja įvairios aplinkos stebėjimo stotys už galerijos ribų.
Be to, instaliacijoje rasite dvi interaktyvias, į lietimą reaguojančias sąsajas, sumodeliuotas pagal senovinius instrumentus – Tubo Cochleato ir XVII a. Atanazijaus Kircherio sukurtą eolinę arfą. Šios sąsajos praturtina patirtį, kviesdamos žiūrovus tyrinėti šiuolaikines šių istorinių instrumentų interpretacijas, peržengiant atotrūkį tarp praeities ir dabarties, gamtos ir technologijų, žmogaus ir aplinkos.
Rengėjai:
Parodą rengia ir finansuoja Suomijos menų skatinimo centras „Taike“, „Frame Finland“, „Nordic Culture Point“ ir „Culture Moves Europe“.
Padėka:
Ankstesnė šio darbo versija buvo sukurta Naujųjų medijų kultūros centre RIXC, gavus finansavimą rezidenciniams vizitams pagal Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programą projektui „RIXC meno ir mokslo rezidencijos“.
Biografija
Juan Duarte Regino (gimė Meksikoje) šiuo metu gyvena Helsinkyje. Menininko ir tyrėjo specializacija – aplinkos garsai. Jo darbuose nagrinėjama sąveika tarp atmosferos, klausymosi ir fundamentalios dermės sampratos. Pagrindinė jo tyrimų kryptis – gamtos ir technologijų simbiozė: aplinkos garsus jis naudoja kaip priemonę kurti rezonuojančius artefaktus, kurie fiksuoja ir atspindi atmosferos energijas. Taikydamas novatorišką požiūrį, Duarte Regino pristato įvairias technologijas, sustiprinančias mūsų gebėjimą pasiekti dermę su gamta, plečiančias meninės raiškos ribas ir skatinančias gilesnį sudėtingo aplinkos ir technologijų santykio supratimą.
Multimedijų menininko Duarte Regino darbai buvo pristatyti daugybėje tarptautinių platformų, įskaitant tokius prestižinius renginius kaip Tarptautinis elektroninių menų simpoziumas (ISEA), „Media Art Histories“ ir Pasaulinis akustinės ekologijos forumas. Jo indėlis į šią sritį pripažįstamas visame pasaulyje, o kūryba eksponuota tokiose galerijose kaip „PACT Zollverein“, „Medialab Matadero“, „Valssaamo-Cable Factory“, „Röda Sten Konsthall“ ir Goethe’s institutas Pekine.
Duarte Regino yra dalyvavęs įvairiose menininkų rezidencijose. Lofoteno garsinio meno simpoziume, „Binaural-Nodar“, IAMAS, galerijoje „Titanikas“, Ujazdowskio šiuolaikinio meno centre ir Nidos meno kolonijoje. Bendri projektai su tokiais iškiliais menininkais kaip AGF, IC98 ir Laura Beloff dar labiau išryškino jo įvairiapusiškumą ir norą tyrinėti meno, garso ir technologijų sankirtą.
Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.