Danil Akimov

Danil Akimov dalyvauja viešo meno rezidentūros programoje 2014 m. spalio 5-10 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. Rezidentūros metu menininkas pristatys projektą „Kintantys Klaipėdos garsovaizdžiai“ .

Garso menininkas Danil Akimov (Kaliningradas) savo instaliacijoje „Kintantys Klaipėdos garsovaizdžiai“ nagrinės bei modifikuos įprastą uostamiesčio garsinį kraštovaizdį. Ar esate pastebėję, kad ausiai įprastų aplinkos garsų ilgainiui tars nebegirdime, o atsidūrę kitokioje erdvėje, nejučia imame juos? Svečio eksperimentai atskleis, ar galima naujai išgirsti pažįstamas Klaipėdos erdves.

Danil Akimov – garso menininkas, kuratorius, DJ’ėjus. Dirba tarpdisciplininiame šiuolaikinio meno lauke, ypatingą dėmesį skirdamas audiovizualinėms instaliacijoms ir performansams. Vienas iš Membrana/Memranoids garso meno grupės, gyvuojančios nuo 1997-ųjų, įkūrėjų. Garsinėms struktūroms kurti pasitelkia įvairiausias interaktyvias technologijas ir kūrybinius metodus: sugedusią hi-fi įrangą, senus analoginius sintezatorius, kompiuterines programas, aplinkos įrašus, neidentifikuotus garso įrenginius. Šiuo metu savosioms freetronic improvizacijoms dažniausiai naudoja elektroninius-muzikinius DIY (lt. pasidaryk pats) prietaisus. Nuo 2000-ųjų yra nuolatinis Kaliningrado garso menininkų bendruomenės Semiconductors narys, laikas nuo laiko dalyvaujantis muzikiniuose projektuose Kratong, Pocket band, Polyvox orqestra, Mud-o-tronic. Nuo 2004-ųjų dirba Kaliningrado Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriaus kuratoriumi. Kaip kuratorius įgyvendino keletą tarptautinių garso meno ir eksperimentinės muzikos projektų: SoundArtLab, Acoustic Diagnostic, Kaliningrad SoundArtCamp ir kt.

Projektas „Pažink svetimšalį / Close stranger”

„Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus” – tai didelės apimties projektas, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp  Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos šiuolaikinio meno ir kultūros institucijų bei ugdyti gilesnį tarpusavio supratimą  tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per jų dalyvavimą kultūrinėse programose.

Projektą vykdo Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyrius (Kaliningradas, Rusija), Šiuolaikinių menų centras «Laznia» (Gdanskas, Lenkija) ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Klaipėda, Lietuva). Numatoma projekto trukmė – dveji metai, nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.

Projektas apims platų veiklų spektrą; jo tikslinė auditorija – ir vietinės bendruomenės, ir platus tarptautinis tokių profesionalų, kaip šiuolaikinio meno kūrėjai, fotografai, muzikantai, kuratoriai, meno ir kultūros vadybininkai, ir pan., tinklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Gdanske, Kaliningrade ir Klaipėdoje planuojama iš viso surengti 11 mainų programos parodų, siekiant supažindinti su įdomiausiais šiuolaikinio meno pavyzdžiais.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.

www.membranoids.com
www.myspace.com/semiconduct
soundcloud.com/danilakimov