Dizaino manufaktūra

KKKC projektas „Dizaino manufaktūra“ – verslo ir meno sinergija

Gruodžio 16 d. 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras iškilmingai atsisveikino su senąja Meno kiemo galerija (Bažnyčių g. 4) ir pristato paskutinę projekto „Dizaino manufaktūra“ parodą.

Metus laiko trukusioje „Dizaino manufaktūroje“ jaunuosius kūrėjus profesionalūs dėstytojai iš visos Lietuvos praktiškai ir teoriškai supažindino su dizaino objektų maketavimo metodais, medžiagomis, jų apdirbimo būdais, technikomis ir priemonėmis.

Projekto tikslas buvo supažindinti studentus su dizaino technikomis, medžiagomis ir padėti įgyvendinti geriausius projektus ar netgi patekti jiems į rinką.

Dalyviai gilinosi į žakardinio audimo subtilybes, mokėsi gaminti stiklo suvenyrus, vizualizuoti interjerą, projektuoti baldus bei maketuoti pakuotę.

Norintiems studijuoti „Dizaino manufaktūroje“ buvo iškelta vienintelė sąlyga – būti besidominčiu pasirinkta sritimi, gebėti eskizuoti, vizualizuoti. Todėl buvo vykdoma atranka, labiau orientuojamasi į dizaino atstovus – dizainerius, dizaino studentus. Juolab, kad Klaipėdoje ne visos dizaino technologijos jiems yra prieinamos praktiškai.

Su žakardinio audimo subtilybėmis studentus supažindino VDA Kauno dailės fakulteto tekstilės katedros lektorė Monika Žaltauskiatė-Grašienė (Kaunas). Studentų darbai išausti moderniomis žakardinio audimo staklės, kurios priklauso VDA KDF tekstilės katedrai. Stiklo suvenyrus mokino kurti stiklo menininkė Indrė Kriukienė. Vėliau studentai vyko į dizainerio Remigijaus Kriuko meninio stiklo studiją UAB “Glasremis” (Panevėžys). Čia buvo „kepami“ ar „pučiami“ studentų suprojektuoti darbai. Interjero projektavimo pagrindus išdėstė dizainerė Loreta Tallat-Kelpšienė (Klaipėda), jai talkino 3d vizualizavimų meistras Šarūnas Raudonis (Vilnius). Interjero akcentą – komodą įgyvendino stumdomų durų sistemų, virtuvės ir nestandartinių baldų gamintojai UAB „Gobana“. Seminaro lektoriai Dainius Veisas ir Dainius Rupšys (Klaipėda). Pakuotės dizaino pradmenys suteikė Martinas Jatkauskas iš UAB „Via Aquaria“ (Klaipėda).

Paroda veikia iki 2011 m. sausio 15 d.