Donatas Bielkauskas

Donatas Bielkauskas dalyvauja garso meno rezidentūroje ir festivalyje „Sound Around” (garso meno laboratorija/ workshop’ai, rezidencija, festivalis).

Multiinstrumentalistas Donatas Bielkauskas yra centrinė Lietuvoje žinomo neofolk/ambient/experimental projekto DONIS ašis. Muzikuojant naudojami autentiški ir modernizuoti lietuvių liaudies bei elektroniniai instrumentai, atskiroms sesijoms bendradarbiauti kviečiami kiti muzikantai. Projektas pasižymi solidžiu, subtiliu, išlaikytu modernios muzikos skambesiu su baltiškais akcentais. Debiutinis albumas „Deinaina” išleistas kasetėje 1998 metais, po to sekė CD „Baltos Juodos Klajos” (Dangus, 2002), žymusis darbas „Švilpiai” (2003), bendras projektas DONIS su KŪLGRINDA „Sotvaras” (Dangus), ambientinis „Vacuum” (Autarkeia, 2004), post-folklorinis „Bite lingo” (Dangus, 2006), antikinis „Alexandreia” (Autarkeia, 2007).

Pradedant 1994 metais ir iki šiol bendradarbiaujama su skirtingais projektais: Wejdas, Notanga, Kūlgrinda ir t.t.

Pastaraisiais metais Donatas daug dėmesio skiria elektroninei ir eksperimentinei muzikai. Noras bei galimybės eksperimentuoti ne tik su ambient/folk muzika atsiskleidžia projekte d.n.s.

www.donis.lt

Projektą “Sound around” sudaro graso meno rezidentūrų mainai ir trys eksperimentinės muzikos festivaliai Kaliningrade, Gdanske, ir Klaipėdoje. Projekto tikslas – daugiašaliai patirčių, praktikų ir technologijų mainai tarp garso menininkų iš Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos. Trijų miestų kraštovaizdžių tyrinėjimas – taps komunikacijos pagrindu. Menininkai bendradarbiaus kurdami multimedijų instaliacijas, eksperimentinės muzikos koncertines programas.

Projekto metu sukurti kūriniai bus įrašyti į kompaktinę plokštelę arba vinilą.

Garso meno rezidentūra ir Festivalis „Sound Around“ yra projekto „Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus“ dalis.