En Face

Paroda „En Face“ pristatė tekstilės meną bei jo raiškos būdus. Šiandieną šį meną įvardintume kaip viena paslankiausių ir lanksčiausių vizualinio meno sferų. Tekstilės meno išskirtinumu galime laikyti betarpišką komunikaciją su žiūrovu, kuris per aktualizuojamas menininkų istorijas, sugestyvų tekstilės medžiagos ar technikos panaudojimą, su stebėtoju „žaidžia“ asmeniškai, leidžia jam priartėti ir kūrinį pajausti „vizualinį taktiliškumą“.

Lietuvos autorių kūryboje dominuoja mišriomis technikomis sukurti kūriniai arba interpretacinė tekstilė – kur klasikinės tekstilės (vizualumas, struktūra) apčiuopiamos tik ištakos. L. Oržekauskienė, I. Likšaitė, L. Švaikauskienė, L. Jonikė, M. Žaltauskaitė Grašienė, R. Naujalytė, K. Čyžiūtė.

Latvijos tekstilininkų kūrybą pristato Baiba Ritere ir Iveta Vecenane. Jų kūriniai siejami su tradicine tekstilės samprata ir technologija kurios autorėms reikalingos asmenines patirtis jungiant su tapybinėmis variacijomis.

Estijos menininkės: Monika Järg, Krista Leesi. Šių menininkių darbai – dizaino, amato ir šiuolaikinių meno koncepcijų jungtys. Jų kūriniuose ornamentai tampa universalia šiuolaikinio meno kalba.