VYKO: Francesca Levi (JK) videoprojektas „Dainos sielai“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2022 m. sausio 21 d., penktadienį, 17 val. pristatomas Francesca Levi (JK) videoprojektas „Dainos sielai“.

Francesca Levi „Songs to The Soul“

 

Videomenininkės Francesca Levi projekte „Dainos sielai“ persipina žmonių gyvenimui svarbūs ir kasdieniai ritualai, lydimi muzikos. Projektas jungia įvairių filmų kūrėjų iš viso pasaulio audiovizualinius įrašus – nuo operų arijų, dainuojamų italų vestuvėse, iki XV amžiaus medžioklės madrigalų ir moterų, audžiančių drabužius Kurdistane, dainų.

„Projektas „Dainos sielai“ susijęs su mano organizuojamu kino festivaliu „Kasdienės arijos“, skirtu filmams, išskirtinai susijusiems su pasaulio teatrų bei operos muzika ir liaudies dainomis. Jis suteikia intymių įžvalgų apie dainos galią mūsų gyvenimuose. Džiaugiamės, kad šis projektas rodomas Lietuvoje – šalyje, turinčioje tokį gilų ryšį su daina ir muzika“, – projektą pristato autorė.

Francesca Levi (Jungtinė Karalystė) – videomenininkė, savo darbuose naudojanti įvairias skaitmenines medijas, eksperimentuojanti su instaliacijos menu. 2021 m. Braitono festivaliui ji kartu su aktore Jane Horrocks, kompozitore Molly Vivian ir scenografe Camilla Clarke pristatė tarpdisciplininį kūrinį „Trynys ir ateiviai“ (angl. „Yolk and Aliens“). Kartas jungiančiame projekte tyrinėjamas gimimas, motinos ir dukters santykiai bei senėjimo procesas. Menininkė nuolat bendradarbiauja su muzikantais, bendrus projektus pristato tarptautiniuose kino festivaliuose. F. Levi vadovauja trumpametražių filmų festivaliui „Kasdienės arijos“ (angl. „Everyday Arias“), kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas operai ir liaudies muzikai, atskleidžiant dainos magiją visais gyvenimo aspektais.

Paroda veiks iki 2022 m. vasario 13 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

📸AKIMIRKA
© Rasa Macevičienė