Grupė „San Donato”

Grupė „San Donato” dalyvauja projekto „Pažink svetimšalį / Close stranger” rezidentūrų mainų programoje.

San Donato Group / Oleg Blyablyas, Alexey Chebykin, Evgeny Umansky

Menininkai reziduos Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. Grupė inspiruota vietovės, kurs darbus būsimai parodai „Closer stranger” 2014 m. Paroda keliaus per tris miestus: Gdanską, Kaliningradą, Klaipėdą.

San Donato group susiformavo 2008, susibūrus keturiems menininkams; kiekvienas iš jų individuliai reiškiasi savo srityje, kurdamas įvairių žanrų ir technologijų darbus, tačiau būdami grupės nariais ieško būdų, kaip apjungti skirtingas patirtis bendrame kūrybiniame procese. Pagrindinė grupės veiklos kryptis – viešieji meno projektai ir socialinių kontekstų tyrinėjimai. Menininkai kuria kontekstines ir objektų instaliacijas, kurios pateikia kitokį realybės formatą, įsiverždamos  į jau egzistuojančių artefaktų aplinką arba transformuodamos įvairius realybės klodus į minėtus artefaktus.

Grupės darbai plačiai eksponuojami, įskaitant  «Monstares – Men, Murderers, Mighty Machines», Drezdene, Vokietija (2008); «Šiuolaikinis menas šiuolaikiniame muziejuje» festivalyje, Sankt Peterburge, Rusija (2009); «Tower Kronprinz: Second Advent» tarptautiniame konkurse, Kaliningrade, Rusija (2009); «Art-Zavod» tarptautiniame šiuolaikinio meno festivalyje, Jekaterinburge, Rusija (2009); V-osios tarptautiniame meno simpoziume «Alanica-2011», Vladikaukaze, Šiaurės Osetija; «A Complicated Relation, part II»,  Kalmare, Švedija; «Port city: There is no sea in here» parodoje, įtrauktoje į  Maskvos IV-osios šiuolaikinio meno bienalės programą, Jekaterinburge, Rusija; «Russia Next Door. Art installations from Kaliningrad», galerijoje BWA, Olštyne, Lenkijoje (2011).

//www.blyablyas.com/san_donato_projects

Projektas „Pažink svetimšalį / Close stranger”

„Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus” – tai didelės apimties projektas, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp  Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos šiuolaikinio meno ir kultūros institucijų bei ugdyti gilesnį tarpusavio supratimą  tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per jų dalyvavimą kultūrinėse programose.

Projektą vykdo Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyrius (Kaliningradas, Rusija), Šiuolaikinių menų centras «Laznia» (Gdanskas, Lenkija) ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Klaipėda, Lietuva). Numatoma projekto trukmė – dveji metai, nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.

Projektas apims platų veiklų spektrą; jo tikslinė auditorija – ir vietinės bendruomenės, ir platus tarptautinis tokių profesionalų, kaip šiuolaikinio meno kūrėjai, fotografai, muzikantai, kuratoriai, meno ir kultūros vadybininkai, ir pan., tinklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Gdanske, Kaliningrade ir Klaipėdoje planuojama iš viso surengti 11 mainų programos parodų, siekiant supažindinti su įdomiausiais šiuolaikinio meno pavyzdžiais.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.