„ISTORIJA ATEIČIAI“ SU JŪRATE REKEVIČIŪTE

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras pakvietė klaipėdiečius asmeniškai dalyvauti kuriant KKKC rezidentūros dalyvės, menininkės Jūratės Rekevičiūtės ir miesto bendruomenės kūrinį „Istorija ateičiai“.

Per savo gyvenimą žmogus prisirenka daugybę prisiminimų. Vienais trokštama dalintis, kiti slepiami, dar kiti saugomi arba juos prisiminti laikas dar neatėjo. Šie prisiminimai iš atminties išnyra pačiu netikėčiausiu metu, įvairiausiomis formomis ir tampa mūsų ir mus supančio pasaulio veidrodžiais.

J. Rekevičiūtė kviečia klaipėdiečius perkratyti asmeninį archyvą ir suteikti jam kitą formą –prisiminimus paversti meno kūriniais. „Norėčiau, kad žmonės atsineštų po savo prisiminimą. Tai gali būti žodis, gali būti daiktas – bet kas, per ką jie galėtų išreikšti savo emociją, o naują kūrinį sukursime kartu“, – kūrybinio proceso esmę nusakė J. Rekevičiūtė.

Kūrybinių dirbtuvių metu menininkė dalinsis savo autorine grafikos technika, jos naudojama pastarąjį dešimtmetį. Ši technika leis Jūsų atminties fragmentus paversti ne mažiau kontrastingais linijų ir spalvų sluoksniais, vizualiai įspausti istoriją, išsaugoti ją ir pasidalinti su kitais.

Bendro projekto metu sukurtų darbų paroda numatoma pristatyti KKKC Parodų rūmuose 2019 m. gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų naktį. Po parodos kūriniai atiteks jų autoriams!

Pirmasis kūrybinių susitikimų ciklas vyksta 2019 m. gegužės 8, 9, 10, 11, 12 dienomis. Dalyvavimas nemokamas. Dirbtuvių dalyviai yra aprūpinti visomis medžiagomis bei įranga.

Apie autorę

Jūratė REKEVIČIŪTĖ 1996 m. baigė Vilniaus dailės akademiją ir pasinėrė į spalvingų ir ekstravagantiškų personalinių parodų maratoną. Nuo 1997 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2005 m. pati pradeda organizuoti renginius ir tampa viena pagrindinių pirmosios Lietuvos grafikos bienalės „Now Art Now Future“ steigėjų. Šis unikalus renginys vyko trijuose Lietuvos miestuose ir daugelyje galerijų bei viešųjų erdvių vienu metu. Jo šūkis „Grafika kalba šiuolaikinės kultūros kalba“  tapo menininkės kūrybą ilgus metus lydinčiu moto. Jūratė geba atspėti būsimas tendencijas, sekti mada ir skolintis „nesiskolindama“ bei sintetinti naujos kokybės meną, meistriškai jungdama tradiciją ir naujadarus. Pastaruoju metu eksponuotose parodose menininkė pristatė autorinę reljefinio atspaudo techniką. Viename interviu J. Rekevičiūtė ne juokais ,,juokavo“, kad jos darbai – tiek papuošalai, tiek paveikslai, tiek indai – turi magiškų savybių: jos gerbėjai, įsigiję autorės darbų, tampa labiau kūrybingi, linksmi, imasi netikėčiausių sumanymų.

KKKC meno rezidentūros projektą iš dalies remia LR Kultūros taryba.