„ISTORIJA ATEIČIAI”

KŪRINIAI, PRISODRINTI PRISIMINIMŲ

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2019 m. gegužės 18 d., šeštadienį, 19.00 val. vyko KKKC meno rezidentūros projekto „Istorija ateičiai” pristatymas su menininke Jūrate Rekevičiūte.

KKKC meno rezidentūros dalyvė, menininkė Jūratė Rekevičiūtė gegužės mėnesį pakvietė klaipėdiečius į kūrybines dirbtuves, kurių metu buvo įgyvendinamas bendras kūrėjos ir miesto bendruomenės projektas „Istorija ateičiai“.

Per savo gyvenimą žmogus prisirenka daugybę prisiminimų. Vienais trokštama dalintis, kiti slepiami, dar kiti saugomi arba juos prisiminti laikas dar neatėjo. Šie prisiminimai iš atminties išnyra pačiu netikėčiausiu metu, įvairiausiomis formomis ir tampa mūsų ir mus supančio pasaulio veidrodžiais.

J. Rekevičiūtė pasiūlė dirbtuvių dalyviams perkratyti asmeninį praeities archyvą ir suteikti jam kitą formą – prisiminimus įprasminti meno kūriniais. „Norėjau, kad žmonės atsineštų po savo prisiminimą. Tai galėjo būti žodis ar daiktas – bet kas, per ką jie galėtų išreikšti savo emociją. Iš šių prisiminimų mes kartu kūrėme naują kūrinį“, – pasakojo menininkė.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai į projektą pažvelgė labai nuoširdžiai ir dalijosi jautriomis asmeninėmis gyvenimo istorijomis: kai kam tai buvo sena mamos obelis, kai kam – nuo vaikystės lydėjęs žaislas, dvasinis ryšys su medžiu ar pajūryje rasta gamtos sukurta medžio skulptūra. Šių ir kitų prisiminimų įprasminimui pritaikius parankiausią formą – linoraižinį, menininkės J. Rekevičiūtės autorinę reljefinio atspaudo, koliažo ar kitą techniką, asmeniniai atminties fragmentai virto meno kūriniais.

Apie autorę

Jūratė Rekevičiūtė 1996 m. baigė Vilniaus dailės akademiją ir pasinėrė į spalvingų ir ekstravagantiškų personalinių parodų maratoną. Nuo 1997 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2005 m. pati pradeda organizuoti renginius ir tampa viena pagrindinių pirmosios Lietuvos grafikos bienalės „Now Art Now Future“ steigėjų. Šis unikalus renginys 2006 – 2008 m. vyko trijuose Lietuvos miestuose ir daugelyje galerijų bei viešųjų erdvių vienu metu. Jo šūkis „Grafika kalba šiuolaikinės kultūros kalba“ tapo menininkės kūrybą ilgus metus lydinčiu moto. Jūratė geba atspėti būsimas tendencijas, sekti mada ir skolintis „nesiskolindama“ bei sintetinti naujos kokybės meną, meistriškai jungdama tradiciją ir naujadarus. Pastaruoju metu eksponuotose parodose menininkė pristatė autorinę reljefinio atspaudo techniką.

Paroda „Istorija ateičiai” veiks iki birželio 13 d.

Renginyje bus fotografuojama bei filmuojama, todėl informuojame, kad lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.