„AR JI ATEINA?”

JAUNŲJŲ MENININKŲ KŪRYBA KKKC PARODŲ RŪMUOSE

2020 m. vasario 28 d., penktadienį, 18.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma paroda „Ar ji ateina?“, kuratorė – Laura Stasiulytė-Gudaitė. Renginio metu vyks Saulės Miežytės performansas „Melanin print“.

Select a sim…
Go…
Go here…
Go here together…

Pamačiau tave Google Street View, netoli Kalvarijų gatvės. Dažnai čia ateini?
Nebėgiok su saldainiu – prasidursi gerklę!
Maniau, šaukia tau.

Select a sim…
Call over…

Nesvarbu. Atrodai kaip lėlė. Dažnai čia ateini?

300 000 lankytojų per dieną…

Įleidžiu vidun, ištrinu duris. Pastatau sienas aplink baseiną. Iš pradžių dar mojuoja, kol galų gale miršta.

Kas esame…
Ką veikiame…
Dirbkim kartu…
Susisiek.

Dirbtinės saulės miške naktį pilna drugių
Šnabždančių apie gyvenimą. Paskambink man…
Sublizga akys, matančios
Visomis kryptimis
Vienu metu.

Ne visos plaštakės gyvena tik dieną.

(Aistė Marija Stankevičiūtė)

 

2020 m. vasario 28 d., penktadienį, 18.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma paroda „Ar ji ateina?“, kuratorė – Laura Stasiulytė-Gudaitė. Renginio metu vyks Saulės Miežytės performansas „Melanin print“.

,,Ar ji ateina?” – grupinė paroda, pristatanti jauniausios kartos debiutuojančių menininkių Agnės Masilionytės, Austėjos Masliukaitės, Saulės Miežytės ir Aistės Marijos Stankevičiūtės kūrybą.

Parodoje siūloma iš arčiau pažvelgti į nesibaigiančio internetinio naršymo laikais užaugusios kartos kūrėjų keliamus klausimus, siekiama atskleisti jų kūrybines refleksijas, susijusias su šiandienos virtualaus ir realaus pasaulių hibridizacijos procesais, kūno, lyties, populiariosios kultūros, medijų ir jų percepcijos klausimais. Menininkių kūryboje persipina troškimai ir vaizduotė, simuliacijos ir stimuliacijos – ,,(ne)tikros” situacijos: dirbtinė saulė – Saulės Miežytės šviesų instaliacijoje; kompiuterio sugeneruota malonumo / skausmo vokalizacija – Aistės Marijos Stankevičiūtės garsiniame kūrinyje; kibernetinis slampinėjimas ,,doxyspottingo” gatvėmis – Agnės Masilionytės instaliacijoje; nevalgomas saldainis ir netikri norai – Austėjos Masliukaitės objekte. „Ar ji ateina?” – tai judėjimas erdvėje, galinčioje būti vienu metu ir eksterjeru, ir interjeru, slystančiu tikrovės ir vaizduotės koridoriumi.  ,,Ar ji ateina?” –  impulsas parodai / vaikštinėjimui, kilęs iš vienos dalyvaujančių  iš menininkių kūrinio.

Menininkių kūryboje persipina troškimai ir vaizduotė, simuliacijos ir stimuliacijos – (ne)tikros situacijos: dirbtinė saulė – Saulės Miežytės šviesų instaliacijoje; kompiuterio sugeneruota malonumo / skausmo vokalizacija – Aistės Marijos Stankevičiūtės garsinėje instaliacijoje; kibernetinis slampinėjimas doxyspottingo gatvėmis – Agnės Masilionytės kūrinyje; nevalgomas saldainis ir netikri norai – Austėjos Masliukaitės objekte.

Tai yra pirmoji paroda tęstinio projekto, pristatančio debiutuojančias menininkes, kurio tolimesnės trajektorijos skirtingais pavidalais numatomos šių metų kovo mėn Vilniuje.

Apie autores

Agnė Masilionytė (g.1998) dalyvauja įvairiose tarptautinėse kūrybinėse praktikose ir parodose, susijusiose su medijomis; domisi post – skaitmeniniu, post – internetiniu laiku. Žinias apie medijas šiuo metu gilina Fotografijos ir medijos meno katerdoje VDA.

Austėja Masliukaitė (g. 1993) studijas pradėjo nuo matematikos ir chemijos mokslų Edinburge, vėliau mokslus baigė FMMK VDA bei studijavo Neapolio dailės akademijoje. Šiuo metu fokusuojasi į semiotikos lauką bei rašo tekstus, dalyvauja įvairiuose meno projektuose, tarp jų – ir kaip atlikėja 58-ojoje Venecijos bienalėje.

Saulė Miežytė (g. 1997) Šiuo metu dirba su mados fotografija, dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Baigė studijas VDA Fotografijos ir medijos meno katedroje bei School of Fine Arts Atėnuose. Viena iš domėjimosi sričių – fotografija praplėstame lauke.

Aistė Marija Stankevičiūtė (g.1998) gyvena ir kuria Vilniuje. Ji aktyviai dalyvauja tarptautinėse kūrybinėse praktikose ir parodose, rašo tekstus aktualiems internetiniams kultūros dienraščiams.

Parodos kuratorė -Laura Stasiulytė Gudaitė

Paroda veiks iki 2020 m. gegužės 10 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Informuojame lankytojus, kad renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl jie gali būti matomi socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje publikuojamose renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose.