Johanna Binder

Johanna Binder (Austrija) KKKC Meno rezidentūroje viešės 2015 07 01–24.

Johanna Binder (g. 1985) studijavo Menų universitete Linze, vėliau Vienoje. 2013 m. įgijo vizualiųjų menų diplomą. Parodoje dalyvauja nuo 2009 m.

Menininkė apie savo kūrybą

Mano kūryba yra paremta tapybos tyrimais. Manau, tapyba yra plokščia ir daiktiška, mat ji kaip ir skulptūra nuolat operuoja vaizdais.

Tapybos daiktiškumas yra vaizdo-nešėjas, jis nėra atskirtas nuo skulptūros, tačiau yra specifinis: mikrokosmoso taisyklės ir savybės, kurių negalima painioti su bendrais skulptūros atributais. Fundamentalus tapybos elementų formavimas paremtas vaizdo perteikimu, apibrėžiančiu ribotą tapybos aktą kaip patį tokį ir priklausantį nuo plokštumos. Nors skulptūra ir tapyba priklauso viena nuo kitos abiem poliais, plokštuma ir daiktiškumu, tarsi lygiavertės partnerės, vis tik neturėtų būti „sumiksuojamos“: skulptūros reprezentacija ant plokštumos ‒ sunaikina jos plotmę ir nukreipia suvokėjo žvilgsnį nuo tikrosios tapybos formos, transformuotos daiktiško vaizdo perteikimo.

Štai todėl manau, kad mano atsakomybė yra kruopščiai reflektuoti medijų struktūrą tam, kad būtų ištirta ir pristatyta tapyba tuo, kuo ir yra.

www.johannabinder.at