Jubiliejinė Edvardo Malinausko tapybos paroda „80 jūros peizažų“

Garsus Lietuvos tapytojas Edvardas Malinauskas jau šešis dešimtmečius gyvena Klaipėdoje. Edvardas Malinauskas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, tapybą studijavo Vilniaus dailės institute (dabar Lietuvos Dailės akademija). Sėkmingai pabaigęs studijas, įgijęs dailininko tapytojo diplomą, grįžo gyventi ir kurti į Klaipėdą. E. Malinausko kūrybos branduolys ir esmė, išskirianti jį iš visų Lietuvos tapytojų ir suteikianti ypatingą statusą – jūrinė tematika. Jūrinis peizažas tapo svarbiausia jo kūrybos tema, įamžinusi unikalius jūros vaizdus.

Dailininkas šiandien pelnytai yra laikomas vienu žymiausių Lietuvos marinistikos atstovų, sugebančiu profesionaliai ir prasmingai perteikti amžinąją jūros didybę, nuolatinę nuotaikų, būsenų, atspalvių kaitą. E. Malinausko tapytų jūrinių peizažų herojė viena – Baltijos jūra, todėl autorius savo darbais neabejotinai reprezentuoja Lietuvą kaip jūrinę valstybę, o Klaipėdą – kaip Lietuvos langą į jūrą.

2017 metais E. Malinauskas švęs garbingą 80 metų jubiliejų, ta proga bus pristatyta 80 tapybos darbų, kuriuose vyraus pagrindinė tema – jūros peizažas.