Julita Wójcik

Julita Wójcik dalyvauja projekto „Pažink svetimšalį / Close stranger” rezidentūrų mainų programoje.

Julita Wójcik reziduoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. Menininkė kurs darbus būsimai parodai „Close stranger“ 2014 m. Paroda keliaus per tris miestus: Gdanską, Kaliningradą, Klaipėdą.

Julita Wójcik (g.1971 m.) yra skulptorė ir meninių akcijų iniciatorė, turbūt geriausiai žinoma tarptautinėje meno scenoje kaip „provincialių namų estetikos metraštininkė“. Savo kūriniuose kalbėdama apie kasdienius užsiėmimus, ji ištrina skirtumus tarp realybės ir meno.

2013 m. Julita Wójcik gavo Škotijos Karališkosios Akademijos apdovanojimą už rezidenciją Edinburgo skulptūros kūrybinėse dirbtuvėse, taip pat buvo apdovanota žurnalo “Polityka” Pasu. 2012 m. ji laimėjo Višegrado šalių menininkų rezidencijų programos stipendiją, kelis kartus (1995-1996 m., 2001 m., 2003 m., 2005 m. ir 2007 m.)  yra gavusi Lenkijos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos apdovanojimą. 2007 m. ji gyveno 4-osios Ars Baltica fotografijos meno trienalės Don’t Worry Be Curious! rezidencijoje Bergene (Norvegija), 2006 m. – General’s rezidencijoje Niujorke (JAV) ir How to Do Things? – In the Middle of (No) Where How to Do Things? – In the Middle of (No) Where rezidencijoje Budapešte (Vengrija).

Julitos Wójcik kūriniai saugomi viešai prieinamose kolekcijose Nacionaliniame muziejuje Varšuvoje (Lenkija), Zachęta Nacionalinėje Meno galerijoje Varšuvoje (Lenkija), Lodzės meno muziejuje (Lenkija), Ščecino Nacionaliniame meno muziejuje (Lenkija), Izraelio muziejuje Jeruzalėje (Izraelis), The Horse Cross koncertų salės ir teatro kolekcijoje Perte (Škotija, Jungtinė Karalystė) ir t.t.

Projektas „Pažink svetimšalį / Close stranger”

„Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus” – tai didelės apimties projektas, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp  Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos šiuolaikinio meno ir kultūros institucijų bei ugdyti gilesnį tarpusavio supratimą  tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per jų dalyvavimą kultūrinėse programose.

Projektą vykdo Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyrius (Kaliningradas, Rusija), Šiuolaikinių menų centras «Laznia» (Gdanskas, Lenkija) ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Klaipėda, Lietuva). Numatoma projekto trukmė – dveji metai, nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.

Projektas apims platų veiklų spektrą; jo tikslinė auditorija – ir vietinės bendruomenės, ir platus tarptautinis tokių profesionalų, kaip šiuolaikinio meno kūrėjai, fotografai, muzikantai, kuratoriai, meno ir kultūros vadybininkai, ir pan., tinklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Gdanske, Kaliningrade ir Klaipėdoje planuojama iš viso surengti 11 mainų programos parodų, siekiant supažindinti su įdomiausiais šiuolaikinio meno pavyzdžiais.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.