Jurijus Štapakovas, Aleksandra Gart

Smalsiems, entuziastingiems ir norintiems linksmai bei turiningai praleisti laiką siūlėme pradėti nuo pirmosios KKKC kūrybinių susitikimų savaitės. Šį kartą jūsų laukė neklasikinė pažintis su klasikine grafika ir jos kūrėjais – Sankt Peterburgo menininkais Jurijumi Štapakovu ir Aleksandra Gart, o savaitgalį –  kūrybinis seminaras.

J.Štapakovas – plataus diapazono eksperimentinės grafikos kūrėjas. Jo kūrinių yra Nacionaliniame Ermitažo muziejuje (Sankt – Peterburgas), Krokuvos Nacionaliniame muziejuje (Krokuva, Lenkija), Niujorko Šiuolaikinio meno muziejuje „MoMa“. Iliustruotas autoriaus knygas galima rasti Sankt Peterburgo viešojoje, Aleksandrijos (Egiptas), Rygos (Latvija), Saksonijos valstybinėje (Drezdenas, Vokietija) ir Berlyno nacionalinėje bibliotekose (Berlynas, Vokietija).

Autorius yra surengęs 17 personalinių ir sudalyvavęs daugiau nei 250 grupinių parodų.

Neseniai kūrybinį kelią pradėjusi A.Gart jau sudalyvavo 30 grupinių parodų ir šiuo metu kartu su J.Štapakovu aktyviai plečia kūrybinės studijos „Grafikos kabinetas“ veiklą, kurioje ypač didelis dėmesys yra skiriamas kūrybinių seminarų vedimui, kultūriniams mainams bei rezidentų programoms ir žinoma, grafikos kūrinių kolekcijos kaupimui.

Šią kolekciją klaipėdiečiai pamatys 2014 m., o šią savaitę kviečiame užeiti į Meno kiemo dirbtuves susipažinti su menininkų kūryba, pabendrauti, bei sudalyvauti kūrybiniame grafikos meno seminare, kuris įvyko balandžio 12 d., penktadienį, 18.00 – 21.00 val. ir balandžio 13 d. šeštadienį 11.00 – 14 val.

Kūrybinis grafikos meno seminaras tai ne tik galimybė patiems pabūti grafikais, bet ir atradėjais. Menininkai kvietė atrasti šiandieninę civilizaciją iš naujo ir pasvarstyti, koks gi simbolis ją išreikštų ir būtų svarbus asmeniškai jums. Savo idėjas išraižę grafikos klišėje, kartu su menininkais perkėlėte jas  ant marškinėlių.

Jurijus Štapakovas: „Grafikos pasaulis man regisi kaip savita civilizacija, kurios unikalumą lemia kūrybos procese atsirandanti paklaida. Jei klysti – tai tik kūrybiškai.

Būtina išankstinė registracija telefonu:

8 46 313691, 8662 55147 arba el. paštu: rasma@kkkc.lt