Karolio Janulio fotografijų paroda „Būti paukščiu“ Klaipėdoje.

Karolio Janulio fotografijų paroda „Būti paukščiu“ Klaipėdoje.

KAROLIS JANULIS

Fotografijų paroda „Būti paukščiu“

2016 05 20 – 07 03

Atidarymas – gegužės 20 d., penktadienį, 18val.

Fotografijos galerija, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose, II aukšte (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda).

Parodos kuratorius Darius Vaičekauskas.

Parodą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

photoklaipeda.lt

Karolis Janulis gimė 1981 m., Klaipėdoje. Gyvena ir kuria Vilniuje. 2003 m. Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje įgijo verslo vadybos bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Jau dešimt metų dirba tarptautinės prekybos srityje.

2016 m. išleistas fotografijų albumas „Karolis Janulis. Būti paukščiu“. Leidykla „Vaga“, Vilnius;

2016 m. ilgalaikė personalinė paroda „Būti paukščiu Lietuvoje“ Vilniaus oro uoste, Lietuva;

2015 m. personalinė paroda „Būti paukščiu“ (I to be a bird)bepiločių skraidyklių parodoje „ExpoDroneMéxico 2016“, Meksika.

K. Janulis fotografuoti pradėjo prieš ketverius metus. Nuo 2013 m. aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose fotografijos festivaliuose, konkursuose. Jo fotografijos yra pelniusios svarbių įvertinimų ir apdovanojimų. 2013 m. ir 2014 m. SNAP fotografijos festivalyje (SNAP PhotographyFestival) jis tapo nugalėtoju mobiliosios fotografijos kategorijoje. Nuo 2015 m. pradėjo fotografuoti iš paukščio skrydžio bepilotėsrobotinės skraidyklės (drone – iš angl. k.) pagalba. Tokiu būdu šio fotografo užfiksuoti vaizdai per metus apskriejo daugelį pasaulio šalių (BBC, CNN, „TheTelegraph“, „AmericanPhoto“ ir kt.). K. Janulio fotografinis projektas „Būti paukščiu“ jau sulaukė palankių vertinimų iš užsienio žiniasklaidos ir Lietuvos. 2015 m. fotografija „Kontinentas“ laimėjo dronestagram.com rengiamą konkursą ir buvo eksponuojama „Nissan“ paviljone (Paryžius, Prancūzija); 2015 m. „Pasauliniuose „Sony“ fotografijos apdovanojimuose“ (Sony WorldPhotographyawards), kategorijoje „Žmonės“ fotografija „Openair“ pateko tarp 9 geriausių ir buvo eksponuojama SomersetHouse(Londonas, Didžioji Britanija).

Daugiau: karolisjay.com/, Instagram.com/karolis.jay, Facebook.com/karolis.13, butipauksciu.lt