Karolis Vaivada „Šviesūs prisiminimai“

Parodos idėja yra atmintis bei jos būsenos. Kiekvienas iš mūsų turime daugybę prisiminimų, kurie mums sukelia įvairius jausmus. Dažnai prisiminimai patys iškyla mūsų galvose, kuriems įtakos turi tuo momentu patiriami išgyvenimai, o kai kuriuos prisiminimus mes pays stengiamės prisiminti arba pamiršti. Mūsų gyvenimas neatsiejamas nuo prisiminų ir amtinties: kuo ilgiau gyvename, tuo daugiau prisiminimų galime sukaupti. Tačiau mūsų smegenys, kurios yra atsakingos už mūsų atmintintį ir prisiminimus, yra labai sudėtingas organas ir kartais suveikia nelabai suprantamai.

Turbūt daugelis esame patyrę „de ja vu“ jausmą arba kitaip „ateities prisiminimą“, kai jus aplanko jausmas, kad tai, ką darote ar matote, jau yra buvę, nors tai vyksta pirmą kartą. Šį reiškinį aprašė ir davė pavadinimą prancūzų menininkas Emilis Boirakas. Iki šiol yra atlikta daugybė bandymų ir tyrimų, siekiant išsisiaiškinti šį reiškinį, tačiau galutinės versijos, kodėl ir kaip tai vyksta, nėra.

Šie prisiminimai, kurių nebuvo, yra šios parodos tema. Mano kūriniuose naudojama šviesa, kurią panaudoju siekdamas grynosios abstrakcijos, turi efemeriškumo, neapčiuopiamumo bruožų, kurie siejasi su taip pat neapčiuopiamu atminties fenomenu. Tai yra bandymas sugretinti metafizišką šviesos prigimtį su kitu mums pažįstamu, tačiau sunkiai suvokiamu reiškiniu – „de ja vu“.

Parodoje bus eksponuojami šviečiantys kūriniai. Tai abstrakčios kompozicijos, kuriose specialiu būfu derinama spalvota šviesa. Šiais darbais siekiu sukurti stiprų vizualinį poveikį, kuris būtų juntamas žiūrovo ir sukelti įvairius pojūčius, kokius šviesa mums sukelia gamtoje, kaip saulėlydis ar ryški vasaros diena.