Kristina Sereikaitė. Esu. Būsiu

Lapkričio 30 d. (penktadienį) 18 val. KKKC parodinėse erdvėse (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) bus pristatoma Kristinos Sereikaitės personalinė paroda „Esu. Būsiu“.

Kristina Sereikaitė (gim. 1980) yra jauna menininkė, baigusi fotografijos technologijų studijas Vilniaus dizaino kolegijoje ir vaizdo operatoriaus bakalauro bei magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Autorė jau yra surengusi ne vieną personalinę parodą bei sudalyvavusi daugelyje grupinių projektų tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų (darbai eksponuoti Prancūzijoje, Danijoje, JAV, Meksikoje).

Išskirtinis Kristinos Sereikaitės bruožas jaunųjų Lietuvos fotografų tarpe – išjausta režisūra, neatsitiktinė personažų paieška. Autorės naratyvinis nuotraukų išdėstymas pats savaime sukuria paslaptį, nuojautą, leidžiančią žiūrovui ieškoti atsakymo. Pirmas įspūdis tik atveria vartus į labirintą, išėjimai iš kurio- skirtingi ir kiekvienas žiūrovas suranda savąjį, susijusį tik su jo patirtimi ir pasaulėjauta.

Kaip pastebėjo meno kritikė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė, Kristinos Sereikaitės fotografijų ciklas „Esu. Būsiu“ „priverčia dar kartą grįžti prie moters temos. Net vėl pacituoti Leopoldo fon Zacherio-Mazocho žodžius:

„Niekad nesijausk saugus šalia moters, kurią myli, nes jos prigimtyje slypi kur kas daugiau pavojų, nei tau atrodo. Moterys ne tokios jau gražios, kaip apie jas kalba jų garbintojai, ir ne tokios jau paikos, kaip vaizduoja jų priešai. Moters charakteris yra jokio charakterio nebuvimas. Pati puikiausia moteris, susiklosčius aplinkybėms, gali pulti į purvą, o pati blogiausia – pakilti iki dangaus ir sugėdinti tuos, kurie ją niekina.<…> Nepaisant visų civilizacijos pasiekimų, moteris išliko tokia, kokią ją sukūrė gamta: ji išsaugojo tokio laukinio žmogaus būdą, kuris gali būti ir ištikimas, ir išdavikas, kilniaširdis ir žiaurus, nelygu koks instinktas tą akimirką ims ir užvaldys.”

Net pažadinti Lolitą, Ievą, Lilit ir kitus moters archetipus. Prisiminti Larso von Triero „Antikristą“, kurį Sereikaitės fotografijų siužetai primena tiek tema, siužetų pasirinkimu, tiek vizualine išraiška“.

Paroda vyks iki 2013 m. sausio 6 d.