VYKO: Laimdotos Malle instaliacija „ooze“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2022 m. sausio 21 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma Laimdotos Malle (Latvija) paroda „ooze“.

Laimdotos Malle instaliacija „ooze“

 

Laimdotos Malle instaliacija „ooze“ analizuoja pradingimo, išnykimo, irimo temą. Ji tyrinėjama per skaidrumo, nesvarumo pojūčio kontrastą su materija, kūniškumu, siekiant atskirti ir jautriai nukreipti žvilgsnį į žmonių ir daiktų nepastovumą bei trapumą, o ilgalaikius įspūdžius, tokius kaip prisiminimai ar svajonės, palikti kitoje pusėje.

Instaliacijai panaudotos medžiagos autorei leido sukurti trapų, netvirtą kūrinį, kuris atrodo labiau jaučiamas ir išgyvenamas, nei matomas. Šio kūrinio interpretacijai galima pritaikyti filosofo Timothy Morton (Realistinė magija, 2013) objektinio požiūrio teoriją. Jis visą priežastinį ryšį laiko poezijos ir vertimo forma, o menas yra šių santykių tyrinėjimas. Meno kūrinys kaip objektas yra ribinis dalykas, kurio neįmanoma suvokti nei laike, nei erdvėje.

Laimdota Malle OOZE, 2021

Malle ieško būdų, kaip žodžiais išreikštą patirtį išversti ir atskleisti per medžiagiškumą. Stebėdama įvairių medijų sąveikas ir jų tarpusavio veiksmų rezultatą, menininkė sukūrė tokią įspūdžių kupiną tikrovę, kuri verčia suabejoti tos tikrovės sąvokomis. Projektas pasakoja kelių personažų istoriją, vykstančią miško ir sutemų aplinkoje. Ten galime pamatyti mažą mergaitę Oozę, taip pat vilkus, lapes, suaugusiuosius ir vaikus. Čia susipynę keli patirties sluoksniai; numatoma ateitis reikalauja pripažinti praeitį, tuo tarpu dabartis yra abejotina ir visada pranykstanti. Šis darbas yra bandymas užfiksuoti ir įsivaizduoti tai, ko neįmanoma pamatyti. Originali medžiaga – nuotraukos, piešinys, laiškas, suglamžyta paklodė – neryški ir blunkanti, užleidžianti vietą net ne medžiagiškumui, o kitos jo formos įspūdžiui, kuris kartais primena ploną jautrią odos plėvelę, leidžiančią prisiminti mums artimus žmones: ne tokius, kokie jie buvo, o tai, kaip jie mums sužadino jausmus.

Laimdota Malle gimė, gyvena ir dirba Rygoje, Latvijoje. 2016 m. baigė dailės magistro studijas Mančesterio meno universitete (Jungtinė Karalystė). 2017 m. studijavo tapybą Latvijos dailės akademijos Vaizduojamojo meno fakultete. Yra surengusi tris personalines parodas.

Pastaruosius metus L. Malle, pasitelkdama įvairias medijos priemones – piešinį, atspaudą,  skulptūrą ir animuotus vaizdus, kuria instaliacijas, tyrinėjančias kolektyvinių ir asmeninių patirčių reikšmes. Remdamasi savo pačios patirtimis, ji kuria tarp realybės ir fantazijos balansuojančias metaforiškas istorijas, kraštovaizdžius ir tikroves, kurie gali priklausyti tiek praeičiai, tiek dabarčiai ir ateičiai.

Paroda veiks iki 2022 m. vasario 13 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

📸ATIDARYMO ĮSPŪDŽIAI!
© Rasa Macevičienė