Liepos mėnesio įvykiai

KKKC. Liepos mėnesio įvykiai

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC), jo kuratoriai ir su centru bedradarbiaujantys menininkai liepos mėnesį aktyviai dalyvauja meno renginiuose Lietuvoje ir užsienyje: parodoje „Grafikos kontekstai. Deklaracija“, antrojoje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS’11, Lulėjos šiuolaikinio meno bienalėje, pristato britų kuratoriaus Edward Lucie-Smith projektą „Trys pasauliai viename“.

GRAFIKOS KONTEKSTAI. DEKLARACIJA

Paroda vyks: 2011 06 08 – 08 21
Spaudos konferencija ir katalogo pristatymas: liepos 8 d., penktadienį, 17 val.  Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Parodos atidarymas: liepos 8 d., penktadienį, 18 val. Šiuolaikinio meno centras (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Lietuvos grafikai skirtu projektu „Grafikos kontekstai. Deklaracija“ siekiama „deklaruoti“ šiandienos Lietuvos grafikos situaciją. Lietuvos grafikos menas pateikiamas per menininkų kūrinius ir kūrybos deklaracijas – tekstus, kuriuose menininkai akcentuoja kūrybos tikslus (buvusius, esamus ar dar tik projektuojamus) ir kūrybines strategijas. „Deklaracija“ – tai dvidešimt aštuonių projekto dalyvių-menininkų ir penkių projekto kuratorių „pareiškimas“, kuriame „surašytos“ pagrindinės Lietuvos grafikos meno kryptys, strategijos ir taktikos, apibūdinamas ir analizuojamas šiandieninis grafikos veidas.

Kuratoriai: Ignas Kazakevičius, Jurga Minčinauskienė, Vidas Poškus, Kristina Stančienė, Arvydas Žalpys

ARTVILNIUS’11

Antrojoje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS’11 (LITEXPO, Lietuvos parodų ir kongresų centras, Laisvės pr. 5, Vilnius) liepos 13 – 17 d. KKKC pristato Gytį Skudžinską bei jo instaliaciją „Traces“ ir šio daugiamečio projekto katalogą. Filosofas Gintautas Mažeikis pristatydamas menininko koncepciją teigia: „Manau Gyčio Skudžinsko vizualinių kūrinių ciklas „Traces“ tęsia tarptautinių situacionistų, psichogeografijos, kasdienybės kritikos tradicijas įgalinti naujas kryptis, erdves, įvykius ir pasaulius ir tai daryti kontroversiškai, vėl ir vėl iš naujo. Jo vaizduojamos trajektorijos sulieja kelią, dinamiką ir vaizdą-įvykį. Medijuotas trasų pateikimas turi išplėšti asmeninius, spontaniškus ar jėgos ir valdžios įgalintus ir į metalą bei betoną sukaustytus maršrutus iš kasdienybės rutinos, paversti juos vaizdinga abstrakcija, psichogeografiniu modeliu, urbanistine svajone.“

Liepos 16 d., šeštadienį, 15 val.(Konferencijų salė 5.3) menotyrininkai Aistė Paulina Virbickaitė ir Ignas Kazakevičius podiumo diskusijos metu „Menas regionuose. Būti ar nebūti?“ pristato 2009–2010 m. vykdytą meno kritikos projekto „Kritikos maršrutai“ katalogą, 16-os projekte dalyvavusių menotyrininkų kelionių po Lietuvos miestus sukurtas įžvalgas.

TRYS PASAULIAI VIENAME

Iki liepos 31 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) galite pamatyti pasaulinio garso britų meno kritiko Edward Lucie-Smith projektą „Trys pasauliai viename“ (3 worlds in 1).

Tai, ką E. Lucie-Smithas išskiria ir pristato KKKC, galima pavadinti keliais esminiais Londono margo ir eklektiško šiuolaikinio meno pasaulio fragmentais. “Trys pasauliai viename” – tai trys parodos: „Tarptautinis Londonas“, „Polemiškai maža“ ir „Naujasis Irano menas“.

Lietuviškoje parodos „Polemiškai maža“ dalyje miniatiūros koncepciją kvestionuoja Gytis Skudžinskas, Juozas Laivys, Laisvydė Šalčiūtė, Mindaugas Bumblys, Arturas Bumšteinas, Andrius Zakarauskas, Žygimantas Augustinas.

Daugiau informacijos www.3worldsin1.com

LULĖJOS MENO BIENALĖ (LAB11)

Lulėjos meno bienalės (Švedija) LAB11 programoje eksponuojami 25 meno projektai, kurių autoriai – Švedijos, Suomijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos, Olandijos, Airijos, Graikijos, Libano, Egipto, Kamerūno, Jungtinių Valstijų, Singapūro ir Tailando menininkai. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą atstovaujančių Bronės Neverdauskienės ir Monikos Žaltauskaitės-Grašienės instaliacija „Absoliuti lygybė“ („Total Equality”) akcentuoja žmonių pomėgį savo ir kitų gyvenimus „įsprausti“ į klišes bei ironizuoja visuotinės žmonių lygybės propagandą. Žmonės, vedami savo prigimties – būti, išlikti, dominuoti bet kuria kaina stengiasi išvengti lygybės, stengiasi išsiskirti iš kitų darbais, kūryba, socialinio statuso deklaravimu, mada, menu, ar regzdami intrigas. Projektu teigiama, jog nepaisant rasinių ar nacionalinių skirtumų, mes jau nuo pirmojo oro gurkšnio esame paženklinti likimo „etikete“ būti „teisingais“ žmonėmis, profesionalais-karjeristais, namų šeimininkėmis ar nevykėliais…