Made in Kaliningrad

Šį penktadienį, gegužės 3 dieną 18.00 val. KKKC parodinėse erdvėse bus pristatyta Kaliningrado (Rusijos Federacija) kuratoriaus Eugenijaus Umanskio paroda „Made in Kaliningrad“.

Tai didžiausias ir įvairiausias žanriškai bei stilistiškai kada nors Klaipėdoje buvęs Kaliningradiečių meno desantas. Šmaikščiai ir sykiu labai rimtai pavadintas meno projektas pristato plačią šiuolaikinio Kaliningrado meno retrospektyvą, kaliningradietišką visomis prasmėmis „meno produktą“, skirtą eksportui į kaimynines šalis. Geografinis Rusijos ir Lietuvos artumas, sudėtinga istorinė patirtis šiandien yra suvokiama labiau kaip ekonominis nei kultūrinis bendradarbiavimas, ypač šiuolaikinio meno srityje. Todėl šis projektas padės žiūrovui pažinti kaimyninę šalį ir susipažinti su žmonėmis, savo kūryboje akcentuojančiais realias, tačiau esminės problemas, įvaizdinamas per kasdienes ir artimas buities detales.

Menininkų fotografijos, videomeno ir pridėtinės realybės kūriniai, performansai klausia – „Kokias asociacijas jums kelia ši keista teritorija, neturinti bendros sienos su „Didžiąja Rusija“? Kuo skiriasi „sovietinis“, „rusiškas“, „nacionalinis“? Kaip visuomeninės laisvė gali lemti šalies vystymąsi? Kaip amžiaus, lyties ar etninė regiono statistika gali atspindėti ir atsispindėti asmeniniame gyvenime ir kiekvieno iš mūsų valingai ar ne kuriamose „socialinėse schemose“.

Projekto spaudos konferencija įvyks 16.00 val. KKKC parodinėse erdvėse.

Konferencijos metu įvyks parodos „Made in Kaliningrad“ pristatymas; taip pat Lietuvos, Lenkijos, ir Rusijos kaimynystės programos 2007-2013“ projekto “Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų tarpe per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus“, kurio partneriu yra KKKC pristatymas. Centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus grupių, poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.

Projekto „Made in Kaliningrad“ dalyviai:
Danil Akimov, Aleksandra Artamonova, Julija Abramova, Oleg Bliablias, Dmitrij Bulatov, Aleksej Čebykin, Irina Česnokova, Jelena Cvetajeva, Jevgenija Lapteva, Aleksandr Liubin, Jegor Lučšev, Aleksandr Podoprigorov, Grigorij Selskij, Dmitrij Selin, Vladimir Ščerbakov, Ksenija Uranova, Jurij Vasiljev, Grupė „Nežnyje baby“, Grupė „Obščeje vzdragivanije“, Grupė „San Donato“.

Organizatorius:
Nacionalinio šiuolaikinio meno centro filialas Baltijos šalyse (Kaliningradas, Rusijos Federacija).

Koorganizatorius:
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras

Iliustracija: Aleksandr Liubin