Materia Prima

Š. m. lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. KKKC parodinėse erdvėse (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristatoma Lenkijos fotografijos ir dizaino paroda „MATERIA PRIMA: peizažas ir dizainas”

Tai, kas mus supa, mus įkvepia.

Netgi jei nevisiškai tai suvokiame.

Materia Prima – tai pirminė materija: viena vertus, įprastos medžiagos – smėlis, molis, akmuo, medis, vytelės; kita vertus – unikalūs spalvų, faktūrų ir medžiagų deriniai, sudarantys tam tikros vietos gamtovaizdį. Jie, sujungti tarpusavyje, sukuria matricą, nuolat naudojamą kūrybos procese.

Susiedama World Press Photo laureato Kacpero Kowalskio fotografijas, darytas iš oro, su Lenkijos dizainerių objektais, sukurtais iš elementarių, beveik žaliavinių medžiagų, parodos kuratorė Agnieszka Jacobson-Cielecka kviečia keliauti prie vaizdinių dizaino ištakų.

– Tai pasakojimas apie gamtos ir meno simbiozę, apie menką ribą tarp kūrimo ir fiksavimo, tarp kūrybos ir dokumentacijos, – sako kuratorė.

Parodoje taip pat pristatomi lenkų menininkų sukurti žaislai. Visų jų ištakos tos pačios: gamtos stebėjimas ir pagarba aplinkai, vaikų elgesio ir poreikių analizė, pagarba tradicijoms ir savo vaikystės atminčiai.

Materia Prima dizaineriai: Jerzy Cielecki, Agnieszka Czop, Maciej Gąsienica-Giewont, Paweł Grunert, Jarosław Hulbój, Agnieszka Lasota, Malafor, Katarzyna Modrzejewska, Monika Patuszyńska, Justyna Popławska, Joanna Rusin, Tabanda, Bashko Trybek, Wzorowo.

Žaislų dizaineriai: Beza Projekt, Gagani, Maliny, Pani Jurek, Poorex.

Parodos kuratorė: Agnieszka Jacobson-Cielecka

Agnieszka Jacobson-Cielecka: dizaino kuratorė ir kritikė, žurnalistė. Lenkiškos „Elle Decoration“ versijos įkūrėja ir pirma vyriausioji redaktorė. Łódź Design Festival (2008-2011) meno direktorė ir kuratorė. Domestic Design specialybės vadovė ir programų direktorė School of Form Poznanėje. Lenkijos dizaino propaguotoja pasaulyje.

Fotografas: Kacper Kowalski

Kacper Kowalski: už fotografijas iš paukščio skrydžio pelnė daugelį premijų ir apdovanojimų, tarp kurių – World Press Photo, Nikon 75th Anniversary Award, Grand Press Photo, National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Award (IPA), Sony World Photography Award.

Organizatoriai:

Lenkijos institutas Vilniuje
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras

Paroda vyks iki š. m. gruodžio 8 d.

BĮ „Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras” neatsako už kitų organizatorių pateiktos informacijos turinį. Visa atsakomybė už informacijos turinį, autorinių teisių laikymąsi, atitikimą Lietuvos Respublikos įstatymams tenka informaciją pateikusiam šaltiniui.