MENO PROJEKTAS „ŠIUOLAIKINĖS GRAFIKOS ERDVĖS“

2021 m. rugpjūčio 27 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) startuoja KKKC inicijuojamas meno projektas „Šiuolaikinės grafikos erdvės“. 

2021-aisiais Klaipėdai tapus Europos jaunimo sostine, KKKC įsilieja į jaunimui skirtų renginių programą su projektu „Šiuolaikinės grafikos erdvės“. Išsikėlęs sau ambicingą tikslą sukurti erdves, kuriose jaunas žmogus jaustųsi išgirstas ir reikalingas, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kviečia jaunuosius klaipėdiečius bei miesto svečius aplankyti jiems skirtą menininkų darbų ekspoziciją ir dalyvauti renginiuose apie grafikos paieškas subkultūrose.


Adomo Vasiliausko kūrinys

Projekto metu jaunimas turės galimybę gatvės kultūrą pažinti per savo mėgstamą kūrybinę raišką – piešimą, grafičius, komiksus, muziką ar šokį ant riedlenčių. Organizatoriai siūlo peržengti nusistovėjusius stereotipus ir eksponuojamus kūrinius apžvelgti ne tik vaikštant, bet ir važinėjant riedlente ar riedučiais. Visą mėnesį KKKC Parodų rūmuose stovės riedlenčių entuziastams ir mėgėjams skirta rampa, ant kurios jėgas išsibandyti galės kiekvienas ratuotas parodos lankytojas.

Parodų erdvėse – kitoks menas

Projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ parodoje, primenančioje, kad šiuolaikinio meno neįmanoma įsprausti į ankštus rėmus, eksponuojami ir jau gerai žinomų, ir ką tik kūrėjo kelią pasirinkusių menininkų įvairaus žanro kūriniai: piešiniai, objektai, instaliacijos, komiksai, grafikos, aerografijos darbai ir kt. Savo kūrybą parodai pateikė: Remigijus Praspaliauskas, Ernestas Veikutis, Adomas Vasiliauskas, Lietuvos riedlenčių federacija, Lina Itagaki, Justė Zarembaitė, Liepa Gaidauskaitė (Vilnius), Živilė Spūdytė-Žvėrūna, Jolita Puleikytė (Šiauliai), Donatas Valčiukas (Palanga), Rasa Marija, Vilhelmas Giedraitis, Pijus Čeikauskas (Klaipėda).


Menininkės Jolitos Puleikytės nuotrauka.

Vienas iš parodos dėmenų – pažintis su meno lauke gana nauju reiškiniu NFT (angl. non-fungible token) arba nepakeičiamu žetonu. Tai blokų grandine paremta technologija, kuri virtualioje erdvėje esančius kūrinius, tekstus ar įrašus paverčia unikalia, originalia ir tik Jums priklausančia nuosavybe. Parodoje NFT meno kūrėjos, gyvenančios ir kuriančios užsienyje, Violetta Melnikova (Eye Above Sky), Ivona Tautkutė-Rustecka (Ivona Tau), Ivona Macejevska (Ivona Aya) ir oonthinice eksponuos riboto leidimo skaitmeninius NFT kūrinius.


Autorius – Remigijus Praspaliauskas.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ parodoje pristatys bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ ir Petrašiūnų bendruomenės iniciatyva šių metų vasarą vykusių dirbtuvių metu sukurtą ciklą „Tapyba kitaip: marios ir kaimynystė“.

Į KKKC projektą „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ įsitraukė ir Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto biblioteka, pateikusi lankytojams knygų apie šiuolaikinę grafiką rinkinį.

Naikinamos ribos tarp kūrėjo ir žiūrovo

Projekto organizatoriai, siekdami įtraukti uostamiesčio jaunimą į KKKC veiklą ir norėdami paskatinti kurti socialinius ryšius, naikinti ribas tarp turinio kūrėjų ir jo vartotojų, kviečia į visą mėnesį vyksiantį renginių ciklą. Dalyviams parengtoje programoje – performansai, seminarai, susitikimai su kūrėjais ir diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, kur kartu su menininkais, iliustratoriais ir Lietuvos riedlenčių federacijos atstovais lankytojai galės prisijungti prie įvairių kūrybinių veiklų: spausdinimo ant tekstilės, piešimo flomasteriais, siūlais ar riedlenčių restauravimo, dekoravimo procesų.


Autorius – Commune DIY.

Nuo gatvės meno neatsiejama ir tatuiruočių kultūra, todėl bus laukiami visi neabejingi šiai meno krypčiai. Tatuiruočių studijos „Tattoo Virus“ meistrės užsiregistravusiems lankytojams darys mažas tatuiruotes, o Danielius Djačkovas, tatuiruočių studijos „Danis Tattoo“ įkūrėjas, pasidalins patirtimi ir kvies į diskusiją apie meną. Neabejingieji repo muzikai bus kviečiami į popietę, kurioje savo kūrinius atliks reperiai FunkTM, Domas ir THC. Koncerto metu menininkai Pijus su draugais niūrią senamiesčio tvorą pavers miestą puošiančiu objektu.


Autorė – Liepa Gaidauskaitė.

RENGINIŲ PROGRAMA

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.


 

IŠPAŽINČIŲ SIENA