Michal Podgórczyk

Michal Podgórczyk  dalyvauja projekto „Pažink svetimšalį / Close stranger” rezidentūrų mainų programoje 2014 m. spalio 5-10 d.

Menininkas reziduos Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. Jis parengs vieno meno projektą bei jį įgyvendins, suteikdamas žaismės Klaipėdos erdvėms ketina suteikti ir Michał Podgórczyk (Gdanskas), Teatro aikštėje planuojantis įkurdinti mini sūpynių parką „Pasisupk su svetimšaliu“.

Michal Podgórczyk (g.1982) – architektas, dizaineris, fotografas. Jis domisi architektūrinėmis intervencijomis  viešosiose erdvėse, šių vietų projektavimu ir instaliacijomis. Michal baigė Architektūros ir urbanistinio planavimo studijas Technikos universitete Gdanske, studijavo fotografiją Gdansko dailės akademijoje bei Architektūros ir urbanistinio planavimo studijų aspirantūroje. Menininkas yra architektų-dizainerių dueto Poberezny/Podgorczyk ir Pemario dizainerių asociacijos narys.

Projektas „Pažink svetimšalį / Close stranger”

„Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus” – tai didelės apimties projektas, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp  Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos šiuolaikinio meno ir kultūros institucijų bei ugdyti gilesnį tarpusavio supratimą  tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per jų dalyvavimą kultūrinėse programose.

Projektą vykdo Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyrius (Kaliningradas, Rusija), Šiuolaikinių menų centras «Laznia» (Gdanskas, Lenkija) ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Klaipėda, Lietuva). Numatoma projekto trukmė – dveji metai, nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.

Projektas apims platų veiklų spektrą; jo tikslinė auditorija – ir vietinės bendruomenės, ir platus tarptautinis tokių profesionalų, kaip šiuolaikinio meno kūrėjai, fotografai, muzikantai, kuratoriai, meno ir kultūros vadybininkai, ir pan., tinklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Gdanske, Kaliningrade ir Klaipėdoje planuojama iš viso surengti 11 mainų programos parodų, siekiant supažindinti su įdomiausiais šiuolaikinio meno pavyzdžiais.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.

http://podgorczyk.pl/
http://pocoto.eu/