Miglė Bačkovaitė. „NĖRA LAIKO. JIE IR BE JŲ”

Miglė Bačkovaitė. „NĖRA LAIKO. JIE IR BE JŲ“

Rugpjūčio 21 d. (penktadienį), 18 val. Fotografijos galerijoje (KKKC Parodų rūmuose, Aukštoji g. 1/Didžioji Vandens g. 2) Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius pristato Miglės Bačkovaitės fotografijos ir trumpų filmų parodą „NĖRA LAIKO. JIE IR BE JŲ“.

„Kažkur viduje labai giliai tvyro ežeras. Ne kasdien nueinu prie jo. Tai tarsi šventa vieta. Jo vandenis paliesti galiu tik aš viena, o palietusi suprantu, koks jis gilus. Dugno nesimato. Tai mane baugina, bet vanduo toks tyras. Kartais ežeras įtraukia. Tokie momentai – patys tikriausi. Kiek giliai leidžiu sau įbristi, tiek ir sušlampu. Vandens parsinešu tam, kad galėčiau dalintis laikui nepavaldžių sielos vaizdų pavidalais.“

Miglė apie savo kūrybą:

„Jau ilgą laiką gyvenu Londone, tačiau vis daugiau laiko praleidžiu gamtoje. Žaviuosi medžiais ir vandens telkiniais – ta gamta, kuri yra mūsų visu kūrėja. Esu įsitinusi, kad gamta kuria per mus, o mes esame tarytum tiltai.  Lygiai taip pat, kaip man fotografija yra tiltas. Tiltas į pačią save.

Žmonės man kartais sakydavo (ir dabar dar sako), kad mano fotografija yra tamsi. To neneigdavau, nes tuo metu matyt labai gilinausi į save, ir būtent savojo šešėlio juodžiausias vietas. Sąmoningai rinkausi stovėti ten, o fotografija man buvo kaip priemonė savęs suvokimo procese.

Mano darbuose daug religijos elementu – aš  tiesiog žaviuosi religine simbolika, vaizdiniais, muzika, koncepcijomis.

Kalbant apie  žmones – mane įkvepia androginiško tipažo žmonės – kyla noras ištirpinti visas ribas, apibrėžiančias  vyriškumą, o moteriškumui norisi suteikti dar daugiau gylio.

Paroda „NĖRA LAIKO. JIE IR BE JŲ“ yra tarsi mano kūrybos apibendrinimas.  „Nėra laiko“ – tai turbūt pati populiariausia frazė ten, kur gyvenu.  Aš neturiu laiko, nes jo nėra.  Kita vertus, pats laikas fotografijoje praranda visą savo esmę – jis sustabdomas, modifikuojamas, transformuojamas – laikas tarsi visai išnyksta.  Jo nebelieka.“

Atidarymo metu – Johanna Glaza (Baroque Folk atlikėja, Vilnius-London-New York) pasirodymas.

Lauksime jūsų parodos atidaryme!

Po atidarymo, bare Lapė (H. Manto g. 10), 21 val. vyks Johanna Glaza koncertas.
https://www.facebook.com/events/833019543461385/

Daugiau informacijos:
Darius Vaičekauskas
LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas
LFS Klaipėdos skyrius
Tomo g. 7, 91247 Klaipėda,
Tel. 8 615 49470
www.photoklaipeda.lt