Miglės Anušauskaitės komiksų paroda „Dalyką“

06 05–07 19

Miglės Anušauskaitės komiksų paroda „Dalyką“ 

Miglės Anušauskaitės komiksų paroda „Dalyką“ – pagal temas ir potemes sugrupuotas komiksų rinkinys, skirtas KKKC Parodų rūmų lankytojams. „Dalyką“ galima skaityti iš eilės arba renkantis iš šešių temų: mokslas, visuomenė, menas, atmesti komiksai, literatūra ir autobiografiniai komiksai. Parodos apraše nurodoma, kuri spalva kurią temą žymi, pateikiamos kelios žiūrėjimo kryptys bei informuojama, kokia kalba parašyti komiksų tekstai.

M. Anušauskaitės komiksai išpopuliarėjo internete, taigi dauguma parodoje eksponuojamų darbų ir buvo kurti internetui – dėl šios priežasties ranka paišyti ir kompiuteriu neapdoroti originalai kartais būna panašesni į juodraščius negu į galutinį produktą. Žiūrėdami „Dalyką“ pamatysite tik keletą kompiuteriu apdorotų internetinių komiksų: dauguma komiksų yra originalai – su jiems būdingais trūkumais. Jų išdėliojimas parodoje „Dalyką“ atskleidžia netvarkingą internetinių komiksų gamybos virtuvę ir tuo pat metu bando įdėti juos į eksponavimo rėmus, padaryti „tinkamus spaudai“. Juk, atmetus interneto efemeriškumą, tai ir yra tas fizinis, apčiuopiamas dalykas, kurį autorė padarė.

Miglė Anušauskaitė Vilniaus universitete įgijo žurnalistikos bakalauro ir semiotikos magistro laipsnius. Nuo 2008 m. publikuoja tekstus kultūriniuose leidiniuose. Nuo 2010 m. turi savo komiksų rubrikas įvairiuose tinklalapiuose. Miglė dažnai veda komiksų dirbtuves, dalyvauja mokslo populiarinimo veikloje. Nuo 2013-ųjų laikraštyje „Šiaurės Atėnai“ turi savaitinę komiksų rubriką „Tekstai ne tekstai“, gerai vertinamą literatūros mėgėjų ir profesionalų.

Kartu su Gerda Jord išleido komiksų knygą „10 litų“ (2014 m., „Aukso žuvys“), ši grafinė novelė buvo apdovanota Patriotų premija.