„Pasaulio dailės lobynai: nuo Monė iki van Gogo“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2022 m. kovo 2 d., trečiadienį pradeda veikti paroda „Pasaulio dailės lobynai: nuo Monė iki van Gogo“.

VŠĮ Art Central archyvo nuotr.

Tai paroda, kurioje leidžiamasi į pažintį su viena ryškiausių meno krypčių – impresionizmu. Parodoje – artimesnis žvilgsnis į K. Monė, V. van Gogo, A. Renuaro ir kitų žymiausių impresionistų kūrybą ir gyvenimą. Kolekcijoje – 21 pertapytas 10-iems žymiausių impresionistų kūrinys. Sertifikuoti, originalaus dydžio, aliejine tapyba ant drobės atlikti kūriniai.

Ši paroda yra edukacinio pobūdžio, kurioje ne tik pateikiami dailės kūriniai, bet ir sukurta pagrindinę temą papildanti aplinka. Pravėrus parodos duris patenkama į tam tikrą impresionistinį vaizdinį – žaliuojančią gamtos oazę, kurią taip dažnai savo darbuose vaizduodavo impresionistai. Toliau seka ekspozicijų salė, kurioje skamba prancūziška muzika, paveiksluose vaizduojamas įsisiūbuojantis Paryžiaus miesto ir kavinių šurmulys, šokiai. Parodoje vaizduotę žadina kvapai, garsai, gamtos instaliacijos, vaizduojama laikmečio dvasią sustiprina dokumentiniai kadrai iš XIX a. Paryžiaus. Leidžiamasi į kelionę po vis skirtingas paveikslų įkvėptas aplinkas: ankstyvą rytą gamtos apsuptyje, Paryžiaus kavinių ir miesto šurmulį ar muzikos ir šokio sūkurį. Paroda suskirstyta etapais: rytas, diena, vakaras, naktis. Etapus papildo aromaterapeutės išskirtinai šiai ekspozicijai sukurti kvapai. Paroda patiriama pasitelkus savo pojūčius.

Parodoje galima pasinaudoti audiogidu – per savo mobilųjį įrenginį paklausyti trumpų garso įrašų, sudėliojančių pagrindinius akcentus prie kiekvieno iš darbų. Išgirsite daugiau apie menininkus ir jų kūrinius, eksponuojamus parodoje (rekomenduojame turėti savo mobiliajam įrenginiui tinkančias ausines).

Susipažinti išsamiau su impresionizmo laikotarpiu galite meno pažinimo ekskursijose. Dėl gido paslaugų prašome susisiekti telefonu +37060275707 arba el. paštu lankytojai@artcentral.lt

 

Šią parodą organizuoja VšĮ „Art Central“. Parodos lankymas yra mokamas, bilietus įsigyti galima tik internetu – https://artcentral.lt/ . Su įsigytu bilietu aplankyti bus galima tik šią parodą, norint pamatyti kitas KKKC Parodų rūmuose eksponuojamas parodas, papildomą bilietą įsigyti galima vietoje.