Autorinė Rasos Deveikytės paroda „Šilti namai, šalti namai“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2023 m. kovo 31 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma Rasos Deveikytės personalinė tapybos paroda „Šilti namai, šalti namai“.

„Šilta – šalta“. Tai – žaidimas. Privalu rasti „lobį“ – fantą, mes taip jį vadindavome, tam, kad laimėtum. Kuo arčiau esi, tuo veržlesnis tavo bičiulio nurodymas: „Karšta, karšta!“ Ir taip iki nudegimo. Tuo pat metu po senovine spinta, tarp dulkių ir siūlų likučių, guli bevertis fantas, „lobis“ – plastikinis žiedelis, limonado kamštelis, blizgantis centas ar saldainio popierėlis. Tai – bevertis niekutis, kurį suradęs tu sudegi. Ir vis tik jis visiškai tuščias, ir vis tik – kažkuo brangus.

„Šilta – šalta“ liudija kontrastišką žvilgsnį į satyra užsimaskavusius kasdienybės fragmentus. Kuo ilgiau žiūri, tuo labiau atrodo, kad jie – tai namų popieriuje palikti nuorašai: sąrašai, priminimai, pieštos ir rašytos buitinės dilemos, galinčios atstoti atsitiktine tvarka sudėliotus meilės laiškus. Fragmentai kuria pasakojimą: galimai šiltą, galimai šaltą. Pasakojimas retsykiais atviras, kartkartėmis – sunkiai įskaitomas, bet vis neapleidžia jausmas, kad kažko būtų pasigesta, it kažko trūktų. Galbūt tokį jausmą provokuoja taip ir nesurastas fantas, trikdantis įprastą istorijos eigą, siūlydamas paklaidą, dramatizuojantis įprastybę, pripildantis ją nejaukos nuojautomis? Žiūrovui, stebinčiam kinematografiškai fragmentišką, magiškai kasdienišką, netikėtai detektyvišką parodos visumą, belieka tik spėlioti.

Apie autorę:

Rasa Deveikytė 2022 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo tapybos magistro laipsnį. Nuo studijų pradžios dalyvauja parodose, yra gavusi Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus apdovanojimą už debiutą parodoje „Geriausias 2018-ųjų kūrinys“, 2018 metais paveikslą įsigijo MO muziejus. 2019 metais tapo Baltijos šalių konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininke.

Teksto bendraautorė Gerda M.

Paroda veiks iki 2023 m. balandžio 30 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.