Remigijus Treigys

Remigijus Treigys (g. 1961) dalyvauja projekto „Pažink svetimšalį / Closer stranger” rezidentūrų mainų programoje.

Jis reziduos Nacionalinio Šiuolaikinio Meno Centro Baltijos skyriuje (Kaliningradas, Rusija). Menininkas įkvėptas vietovės, kurs darbus būsimai parodai „Closer stranger” 2014 m. Paroda keliaus per tris miestus: Gdanską, Kaliningradą, Klaipėdą.

Postmodernistinės fotografijos atstovas. R. Treigio kūrinius galima apibūdinti kaip achromatinę (neekspresyvią, be kontrastų) tapybą fotografijoje. Iš negatyvo jis padaro keletą rafinuotų atspaudų su gausiais tapybiniais efektais, minkštais sodrių ir šviesiai rusvų, gelsvų, žalsvų pus­tonių viražais. R. Treigys pasirenka statiškas kompozicijas, fiksuoja nejudrius daiktus, pagrindiniais veikėjais paverčia šviesą ir šešėlius.

Remigijaus Treigio atspauduose taip pat atidžiai ir per atstumą pasisavinti erdvėvaizdžiai, tik jo darbuose aiškiai dominuoja autorinė raiška. R. Treigio pasakojimas apie fizinę vietą perfrazuotas ir perkeliantis į kitą nepatirtą scenovaizdį. Dar daugiau menininkas neretai kadro kairėje palieka juodą plyšį, kuris suvokėją veda tolyn į užkadrio zonas, į neužfiksuotą, bet šalia egzistuojančią erdvę.

Projektas „Pažink svetimšalį / Closer stranger”

„Pažink svetimšalį“: tarpusavio supratimo tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų ugdymas, skatinant mainus šiuolaikinio meno ir kultūros srityje” – tai didelės apimties projektas, kurio tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp  Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos šiuolaikinio meno ir kultūros institucijų bei ugdyti gilesnį tarpusavio supratimą  tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per jų dalyvavimą kultūrinėse programose.

Projektą vykdo Nacionalinio Šiuolaikinio Meno Centro Baltijos skyrius (Kaliningradas, Rusija), Šiuolaikinių Menų Centras «Laznia» (Gdanskas, Lenkija) ir Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centras (Klaipėda, Lietuva). Numatoma projekto trukmė – dveji metai, nuo 2013 m. sausio mėn. iki 2014 m. gruodžio mėn.

Projektas apims platų veiklų spektrą; jo tikslinė auditorija – ir vietinės bendruomenės, ir platus tarptautinis tokių profesionalų, kaip šiuolaikinio meno kūrėjai, fotografai, muzikantai, kuratoriai, meno ir kultūros vadybininkai, ir pan., tinklas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Gdanske, Kaliningrade ir Klaipėdoje planuojama iš viso surengti 11 mainų programos parodų, siekiant supažindinti su įdomiausiais šiuolaikinio meno pavyzdžiais.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimas šioje ES programoje yra inovatyvi partnerystės forma, kadangi iki šiol kaimyninius Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos regionus apimančio pastovaus institucinio bendradarbiavimo šiuolaikinio meno srityje nebuvo. Projekto veiklų metu, kuriose dalyvaus skirtingų amžiaus ir poreikių tikslinės grupės, planuojama jungti kultūros paveldą, dizainą ir šiuolaikinį meną ir turizmą.