Renatė Lūšis „Žvilgsnis į save”

Rugpjūčio 31 d. (penktadienį) 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) bus pristatoma retrospektyvinė Renatės Lūšis paroda „Žvilgsnis į save“.

Renatė Lūšis, viena žymiausių Klaipėdos akvarelisčių, gimusi 1942 m., šiais metais švenčia savo septyniasdešimtmetį. Šia proga pristatoma paroda, plačiau apžvelgianti autorės kūrybą.

Nuo 1968 m. pradėjusi dalyvauti parodose dailininkė aktyviai įsijungė į Klaipėdos dailininkų gretas. Yra surengusi gausybę personalinių, grupinių parodų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Sulaukusi garbaus amžiaus dailininkė iki šiol aktyviai kuria ir pristato savo darbus visuomenei.

Jos kūrybą stipriai įtakojo domėjimasis teatru, jo užkulisiais. Dailininkė yra nuliejusi daugelį savo kartos Klaipėdos dramos, muzikinio teatro aktorių portretų. Portreto žanras apskritai yra labai ryškus dailininkės kūryboje. Domėjimasis žmogumi, jo jausmais, požiūriu natūraliai reflektavosi ir jos kūryboje.

Greta portretų plėtojamos kitos temos. Pastaraisiais metais itin ryški gėlių tematika: žaismingi darbai, nulieti ryškiomis, tarpusavyje kontrastuojančiomis spalvomis, yra savotiška priešingybė ramiam, gilesnio kolorito, nuotaikos portreto žanrui. Kruopščiai ištapyti žiedlapiai, puokštės psichologizuojami. Per gamtą, kaip metaforą, kalbama apie save, žmogų, jo gyvenimą.

Vieno pokalbio metu dailininkė prasitarė, kad visą gyvenimą ją lydėjo dvi svarbiausios veiklos: kūryba ir meno edukacija. Produktyviame kūrybiniame kelyje liko vietos ir darbui su žmonėmis. Todėl šioje parodoje akies krašteliu bus žvilgtelėta ir į šią autorės veiklą. Dailininkė ilgą laiką dirbo Adomo Brako dailės mokykloje, yra Meno terapeutų klubo ilgametė narė, iki šiol užsiima meno terapija su psichiškai neįgaliais žmonėmis.

Parodos atidarymo dieną (rugpjūčio 31 d.) 15 val. kviečiame į ekskursiją po parodą su jos autore Renate Lūšimi. Iš pirmų lūpų žiūrovams bus suteikta galimybė išgirsti darbus lydėjusias, jų sukūrimą lėmusias istorijas bei jų užkulisius.

Parodos atidarymo metu gros Algis Kylis (saksofonas) ir Marijus Kučikas (klavišiniai).

Paroda vyks iki 2012 m. rugsėjo 20 d.