Robert Suszko

Robert Suszko (a.k.a. Dat Rayon) dalyvauja garso meno rezidentūroje ir festivalyje „Sound Around” (garso meno laboratorija/ workshop’ai, rezidencija, festivalis).

Kelias, vedantis į niekur, apleistos dujų stotys, kelio nuošalyje paliktas automobilis, mechaniniai cechai, mažas, užmirštas miestas. Pasaulis, regimas pro langą kelyje – atminties kraštovaizdžiai iš išblukusių amerikietiškų filmų. Dat Rayon kuria muziką šiam neegzistuojančiam kelio filmui derindamas trikdančias atmosferines erdves su minimal ir dub muzika. Kas yra šių kompozicijų autorius? Šis projektas prasidėjo 2012-ųjų pradžioje. Jo inspiracija – 7-o ir 8-o dešimtmečių Amerikos automobilių dizainas.

Kokia jo kilmė? Kur jis mus veda? Sužinosite, jeigu keliausite kartu su juo.

http://datrayon.bandcamp.com

Projektą “Sound around” sudaro graso meno rezidentūrų mainai ir trys eksperimentinės muzikos festivaliai Kaliningrade, Gdanske, ir Klaipėdoje. Projekto tikslas – daugiašaliai patirčių, praktikų ir technologijų mainai tarp garso menininkų iš Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos. Trijų miestų kraštovaizdžių tyrinėjimas – taps komunikacijos pagrindu. Menininkai bendradarbiaus kurdami multimedijų instaliacijas, eksperimentinės muzikos koncertines programas.

Projekto metu sukurti kūriniai bus įrašyti į kompaktinę plokštelę arba vinilą.

Garso meno rezidentūra ir Festivalis „Sound Around“ yra projekto „Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus“ dalis.