Roman Pyatkovka. Fotografijų paroda

Roman Pyatkovka_Games of Libido 2

Jis yra vienas iš žinomiausių Ukrainos konceptualių fotografų, labiausia isiejamas su Charkovo meninės fotografijos mokykla. R. Piatkovka vienas iš pirmųjų kvestionavo bei ginčijo vyraujantį socialistinio realizmo stilių aštuntojo dešimtmečio pradžioje Sovietų Sąjungoje. Tuo metu tai buvo sovietinės fotografijos ir kino dominantė, prieš kurią aršiai kovojo to meto jaunieji konceptualistai. Skirtingai nei socialistinis realizmas, kuris vaizdavo darnios komunistinės visuomenės scenas, fotografai iš Charkovo mokyklos ginčijo vyraujantį status quo su socialiai sudėtinga šiuolaikine fotografijos estetika. To meto autoriai kūrė fotografijos, kaip neestetinio dokumento koncepciją, „sukonstruotos realybės“ fenomeną, „blogos kokybės“, kaip estetikos kategoriją, ir savo kūryboje dažnai naudojo nuogą kūną, kaip socialinį protestą.  R. Piatkovka naudodamas kelių vaizdo sluoksnių perdangas ir rankomis apipaišytas fotografijas padėjo apibrėžt išį naują stilių, kuris ir toliau plėtė meninės fotografijos ribas net ir meniškai laisvesniu Perestroikos laikotarpiu. 1989 metais R. Piatkovka įstojo į Nacionalinę Ukrainos fotomenininkų draugiją.

Klaipėdos fotografijos galerijoje rengiamoje R. Piatkovkos parodoje pristatomos kelios autoriaus fotografijų serijos: „Atminties sumuštiniai“, „Schemos“, „Libido žaidimai“, „Soviet Photo“, „Ukraine, Conspirology“.

Romanas Piatkovka (Roman Piatkovka) – fotografas, dėstytojas, kūrybinio susivienijimo „Ukrainos fotografinė alternatyva“ koordinatorius, Nacionalinės Ukrainos dailininkų sąjungos narys. Jo kūrybinėje biografijoje daugiau kaip šimtas parodų: individualiu ir grupinių, tiek Ukrainoje, tiek užsienyje. Dalyvavo tarptautiniuose fotografijos festivaliuose: „Les Recontres d‘Arles“, Prancūzijoje; Pingjao, Kinijoje; „FotoFest“, Hiustone, JAV; tarptautinėje bienalėje Roterdame, Nyderlanduose, ir kt. 2013 m. pelnė Sony World Photography Awards prizą ir Geriausio metų konceptualaus fotografo vardą. Romano Piatkovkos kūrybai skirta daugybė publikacijų fotografijos leidiniuose. Fotografijos saugomos Rusijos, Italijos, Vokietijos ir JAV muziejuose ir privačiose kolekcijose.

Parodos atidarymas rugsėjo 9 d., 18 val. Paroda veiks iki lapkričio 13 d.

 

Parodos lankytojų amžiaus cenzas N-16.

Bilieto kaina – 1,70 € / 0,85 €

Parodos kuratorius Darius Vaičekauskas.
Parodos organizatorius Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.
Parodą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė.
Klaipėdos fotografijos galerija, KKKC parodų rūmuose (Didžioji g. 2, Klaipėda).

www.photoklaipeda.lt