Sergey Rozhin ir Sergey Poteryaev „Kuba de Lituania“

Sergejaus Poteriajevo ir Sergejaus Rožino iš Jekaterinburgo ilgalaikis projektas, kurį jie įgyvendino įvairios urbanistinėse erdvėse. Menininkai patrauka žiūrovo dėmesį ir nukreipia į apleistas erdves ir vietas, ir akcentuoja laisvos kūrybinės praktikos idėją. Specialiai Klaipėdai, dalyvaudami tarptautinėje meno rezidentūroje Klaipėdos kultūrų kominikacijų centre, menininkai parengs naują projekto dalį. Šį kartą projektas bus pavadintas «Cuba de Lituania».

Legendos kūrimo startinė vieta – rajonas pavadintas “Kuba”, esantis Jekaterinburgo (Rusija) priemiesčiuose. Vietiniai taip jį praminė, perfrazuodami Kuibyševo elektrinės pavadinimą, kuri kaip tik tenai ir yra pastatyta.

Projekto esmė: viešojo meno pastatai, kurie susiję su tema “laisvės sala”, ir laisvės interpretacija šioje šalyje. Projektas taip pat pripildytas daugybe vizualinės dokumentacijos, o faktai apie vietovės istoriją mistifikuojami. Rezultatas yra paroda, kurioje pateikiama objektų įvairovė (instaliacijos, garso, vaizdo medžiaga, fotografijos), kuri pristato urbanistinės vietovės studiją būtent iš šio atskaitos taško: įsitraukimo į Kubą.

Istorijos nauja dalis bus portretų ciklas apie kubiečius, kurie atvyko į Sverdlovską (legendos aprašymą galite pasiskaityti žemiau) ir pirmą kartą į žemą išlipo ant Klaipėdos krantų.

Bendradarbiaudami su vietiniais autoriais mes, įvairių technikų pagalba (fotografijos, piešimo, skulptūros) sukursime žmonių paveikslus. Uosto teritorijoje sukursime keletą objektų, kuriuos bus galima asocijuoti su tema, pavadinimu “Kubiečiai atvyksta į Klaipėdą”.