Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraščio instaliacija

2024 m. gegužės 17 d., penktadienį, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) „Juodajame kube“ veiks Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraščio instaliacija. Tekstai, idėja, paroda – Urtė Jasenka. Instaliacijos balsas – Alvydė Pikturnaitė. Muzika / garso dizainas – Antanas Jasenka. Animacija – Vykintas Labanauskas.

 

GARSO DIENORAŠČIAI, GIMĘ IŠ PAGARBOS

Nuo 2023 m. rugsėjo mėnesio, Klaipėdos skulptūrų parke eksponuojama menininkės U. Jasenkos grafikos darbų, stiklinių paminklų paroda „Atmintis“. Ši ekspozicija – skirta palaikyti Ukrainai ir pagerbti ten žuvusius bei vis dar drąsiai kovojančius karius, nukentėjusias moteris, vyrus ir vaikus. Klaipėdos skulptūrų parkas tai – buvusios senosios miesto kapinės, kurias sovietai sulyginto su žeme. Septynios stiklo plokštės su U. Jasenkos piešiniais puikiai įsikomponuoja šalia išlikusių paminklų, taip papildydami parką šiandien gyvenančių žmonių mintimis, jausmais ir lūkesčiais dėl ateities.

 

Grafikos darbai pasakoja apie Ukrainą, bet dėl stiklo skaidrumo ir spaudos ypatumų per piešinius persišviečia mūsų žemė, kuri kalba apie Lietuvos istoriją. Stiklas – be galo trapi medžiaga, reikalaujanti priežiūros bei dėmesio. Vos per kelias dienas, gal net valandas, kūrinys gali pakisti ir susibjauroti, o planuotos stiklo savybės, reikalingos atskleisti kūrinio idėją, jau nebeatliks reikiamo vaidmens.

 

Iš pagarbos kūrybai ir esamai temai, menininkė savo darbų nepalieka likimo valioje ir bene kasdien, rytais su savo šuniuku atkeliauja į parką sutvarkyti, nuplauti paminklų. Dailininkė U. Jasenka šį kitų akims nematomą procesą nusprendė fiksuoti rašydama kūrybinį dienoraštį, su kuriuo galite susipažinti netikėta forma – garso albumo formatu. KKKC Parodų rūmuose, „Juodajame kube“ lankytojai jau šį penktadienį bus kviečiami susipažinti su menininkės mintimis ir savo laiką skirti naujiems potyriams bei atradimams. Profesionalios aktorės A. Pikturnaitės jautriai įgarsinti dienoraščio fragmentai, apgaubti kompozitoriaus A. Jasenkos sukurtos muzikos, puikiai įkūnija dailininkės vidinį pasaulį.

 

KELIAS LINK…

Dienoraštyje U. Jasenka dalinasi savo kasdienybe vaikščiojant į Klaipėdos skulptūrų parką, tuo metu užplūstančiomis mintimis, jausmais apie šiuo metu Ukrainoje vykstantį karą lietuviškų nepriklausomybės datų fone. Taip pat atvirai pasakoja apie savo kūrybinį menininko gyvenimą, rutiną, kylančius išbandymus, discipliną. Mąsto apie kūrėjo pašaukimą, ištikimybę savo darbams, idėjos, mintims. Kalba apie tikėjimą, žmogaus prigimtį ir būvį šiame pasaulyje. Šis parodos garso dienoraštis – įdomus ir įkvepiantis esamos parodos konteksto, idėjos išplėtimas atliepiantis ne vieną širdį.

 

  1. Jasenkos paroda „Atmintis“ Klaipėdos skulptūrų parke (parko dalis prie Trilapio gatvės) dar veiks iki gegužės 31 d.

 

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Daugiau informacijos www.kkkc.lt ir www.kulturpolis.lt.

 

KKKC informacija