VDA Baigiamųjų darbų paroda (2024)

2024 m. birželio 7 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma jaunųjų menininkų baigiamųjų darbų paroda – „VDA Baigiamųjų darbų paroda / VAA Graduation Show“. Tai – jau antrus metus iš eilės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Telšiuose organizuojama dizaino šventė, kurios metu – parodos formatu – pristatomi visi šiemet VDA baigiantys studentai ir jų baigiamieji darbai. Ši paroda taip pat yra ir „Dizaino savaitės 2024“ dalis, todėl kviečiame visus atvykti į KKKC Parodų rūmus ir susipažinti su šiemet baigiančių studentų projektais bei kūryba. Parodos kuratorius – VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos vadovas, lektorius Martynas Lapas. Parodą bus galima apžiūrėti iki birželio mėn. 16 dienos.

LAURŲ VAINIKAS
Pasak parodos kuratoriaus, lekt. M. Lapo, „baigiamųjų darbų paroda žymi studijoms skirto gyvenimo tarpsnio pabaigą, apvainikuotą profesionalaus menininko diplomu ir pasirodymu žiūrovams. Tai kartu ir prasidedančios savarankiškos menininko karjeros momentas – ilgai lauktas, trokštamas, bet ne kiekvienam saugus etapas“.
Lektorius pažymi, jog „plačiajai publikai atvira baigiamųjų darbų paroda – VDA sukurta proga ir galimybė kiekvienam jaunajam menininkui pristatyti žiūrovams savo kūrybinę poziciją, tapti matomam, pritraukti ekspertų dėmesį. Svarbu, kad turint didelių lūkesčių ir svajonių, pabaigą pažymėtų įvykis, paliudijantis priartėjimą prie tų svajonių išsipildymo. Todėl studentams suteikiama proga eksponuoti savo darbus prestižinėje ir pagrindinėje Klaipėdos parodų erdvėje – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose“.

BAKALAURAI IR MAGISTRAI
„Šioje parodoje bus pristatoma penkiolika grafinio dizaino ir interjero dizaino bakalaurų, bei vizualiojo dizaino magistrų baigiamųjų darbų. Kiekvieną darbą galima nagrinėti atskirai, nes visi autoriai individualūs, o jų pasirinktos temos labai skirtingos: nuo stalo žaidimų dizaino iki interjerų projektavimo ar net dirbtinio intelekto valdomų šviestuvų“, – akcentuoja parodos kuratorius.
M. Lapo supratimu, „bakalauro studijas baigiančių studentų darbuose – daugiau vizualumo. Tai palyginti trumpi, vos keturis mėnesius trukę projektai, kurių metu studentai gilinosi į pasirinktas temas, rašė teorinius darbus ir jų pagrindu atlikinėjo kūrybinę užduotį. Tiesa, kai kurie projektai jau dabar yra realūs, t. y. bus įgyvendinti, pilnai realizuoti. Magistro studijų darbai labiau paremti teorine medžiaga, nes tai du metus trukusių studijų rezultatas. Šie darbai yra labiau išplėtoti bei išsamiau pagrįsti teorine medžiaga“.

PARODOS DALYVIAI

Bakalauro studijų absolventai:
Grafinis dizainas – Roberta Gaudiešiūtė, Erika Nauckūnaitė, Aistė Alminaitė, Simona Pleikytė.

Interjero dizainas – Alina Horiana, Rasa Kaunė, Viktorija Likhtinshain, Evelina Poškaitė, Vanesa Vitkutė.

Magistro studijų absolventai:
Vizualusis dizainas – Agnė Čeliauskaitė, Andrius Grinkevičius, Rasa Jurgaitienė, Linas Leščiauskas, Larisa Nikolajeva, Letana Voroncova.

🟡 EKSKURSIJA 🟡
KKKC Parodų rūmai taip pat kviečia ir į ekskursiją po jaunųjų menininkų baigiamųjų darbų parodą, kuri vyks 2024 m. birželio 15 d., šeštadienį, 12.00 val., KKKC Parodų rūmuose. Ekskursiją ves parodos kuratorius lekt. M. Lapas.

****

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.