Verena Issel

KKKC rezidentūroje – kūrėja iš Vokietijos Verena Issel, kuri Klaipėdoje viešės 2014 07 12–08 18.

Verena Issel (g. 1982) yra tarptautinės šiuolaikinio meno bienalės „Jaunieji Europos kūrėjai 2013–2015“ parodos dalyvė. Jos erdvines instaliacijas sudaro susijusių objektų grupės, sakytumei, šeimos. Kurdama šiuos objektus, naudoja pačias įvairiausias medžiagas. Gyvena ir dirba Hamburge.

Paroda „Neringa”

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) gyvena vasaros rezidencijų ritmu: šį mėnesį uostamiesčio meno mėgėjai bus pakviesti į čia viešėjusių menininkių kūrybos projektų pristatymus. Artimiausias – jau šį ketvirtadienį, rugpjūčio 14 d., 17 val.: KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta vokiečių menininkės Verenos Issel paroda „Neringa”.

Anot menininkės, kūrybinį sumanymą inspiravo Neringos pusiasalio atsiradimo mitas bei pavadinimo istorija, turinti sąsajų su vokiečių kalba: Neringos pavadinimas kilęs iš vokiško žodžio „Nehrung“, reiškiančio ilgą pusiasalį. V. Issel susidomėjo legenda apie geltonkasę gražuolę Neringą, gyvenusią vienoje iš dabartinės Kuršių nerijos vietoje buvusių salų ir esą supylusią visą juostą, nuo jūros atskyrusią ramų marių užutėkį.

Legenda pasakoja apie geltonkasę gražuolę, vardu Neringa, gyvenusią vienoje iš dabartinės Kuršių nerijos vietoje buvusių salų. Mergina išaugo į geradarę gražuolę, padedančią žmonėms: gelbėdavo jūros nuneštus žvejus, atvarydavo žuvų į jų tinklus. Kartą jūrų dievas Bangpūtys, užsirūstinęs ant žmonių, sukėlė ilgalaikes audras. Neringa ėmėsi gelbėti žmones – prijuoste sėmė smėlį ir pylė į vandenį tarp salų. Taip supylė visą juostą, nuo jūros atskyrusią ramų marių užutekį. Jos garbei ta smėlio juosta ir buvo pavadinta Neringa.

Paroda veiks iki rugsėjo 28 d.

Interviu su menininke, kalbina Valerija Lebedeva >>

www.verenaissel.com