Yiorgis Sakellariou

Yiorgis Sakellariou dalyvauja garso meno rezidentūroje ir festivalyje „Sound Around” (garso meno laboratorija/ workshop’ai, rezidencija, festivalis).

Y. Sakellariou studijavo Viduržemio jūros klasikinę ir etno muziką. Savo muzikos kalbą sukūrė per praėjusį dešimtmetį. Nuo tada aktyviai dirba: leidžia albumus, kuria filmus trumpametražiams filmams, spektakliams, veda kūrybinius užsiėmimus ir koncertuoja aplink Žemės rutulį.

Yiorgis manipuliuoja aplinkos garsais. Garsų paletė apima visą: nuo geležinkelio bėgių vibracijos iki šaldytuvų statikos, nuo krioklių šniokštimo iki vamzdžių dūzgesio. Yiorgis Sakellariou visad groja visiškoje tamsoje, taip klausytojas įsitraukia į procesą ir pasineria į garsą.

Yiorgis Sakellariou yra Atėnų šiuolaikinės muzikos mokslo centro, Helėnų elektroakustinės muzikos kompozitorių asociacijos narys. 2004 m. menininkas įkūrė leidybinę kompaniją „Echomusic”. Yiorgis Sakellariou šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

http://mechaorga.wordpress.com/

Projektą “Sound around” sudaro graso meno rezidentūrų mainai ir trys eksperimentinės muzikos festivaliai Kaliningrade, Gdanske, ir Klaipėdoje. Projekto tikslas – daugiašaliai patirčių, praktikų ir technologijų mainai tarp garso menininkų iš Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos. Trijų miestų kraštovaizdžių tyrinėjimas – taps komunikacijos pagrindu. Menininkai bendradarbiaus kurdami multimedijų instaliacijas, eksperimentinės muzikos koncertines programas.

Projekto metu sukurti kūriniai bus įrašyti į kompaktinę plokštelę arba vinilą.

Garso meno rezidentūra ir Festivalis „Sound Around“ yra projekto „Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus“ dalis.