Meryem Bayram tai daugelio sričių menininkė, scenografė ir kuratorė. Ji įgijo skulptorės specialybę Karališkojoje Antverpeno dailiųjų menų akademijoje, taip pat studijavo scenografijos magistratūrą Antverpeno Scenos menų magistrantūros mokykloje (POPOK). Jos darbai – instaliacijos, performansai ir scenografija. Be autorinių darbų ji taip pat kaip scenografė bendradarbiavo su nacionalinio ir tarptautinio lygio choreografais, teatro ir filmų režisieriais bei muziejais.

Meryem Bayram darbų varomoji jėga – atsiskleidžiantis žmogaus elgesio ir sukonstruotos erdvinės aplinkos santykis. Jos instaliacijos konstruojamos su elementais, kuriuos menininkas, atlikėjas ar žiūrovas gali manipuliuoti arba aktyvuoti. Jie inicijuoja dialogą su architektūra, objektais, (dienos) šviesa ir garsu. Kurdama tam tikrus kūno ir medžiagos susidūrimus, Meryem Bayram kursto įtampą ir mainus tarp dabarties ir galimo, sukurto ir improvizuoto, pabrėždama mūsų patirties poveikį pačiai erdvei.

Jos skulptūros ir erdvinės instaliacijos prasideda intensyvia konkrečios vietos analize bei užmoju erdvėje materializuoti jos skirtingas perspektyvas. Pasitelkdama paprastas medžiagas, tokias kaip medis ar virvės, ji sukuria erdvines matymo formas ir linijas, kurias auditorija gali moduliuoti keisdama savo erdvės patirtį. Jos scenos dizaino darbai prasideda dekonstruojant kasdieninius objektus ir daugiasluoksnėmis galimybėmis bei perspektyvomis, kurios gali kilti aktyvavus objektą. Meryem Bayram žavi geometrijos galimybės santykyje su kūnu, kalba, spalva, gestais, poezija, matematika, filosofija, garsu ir šviesa. Jos požiūriu, abstrakcija tai būdas sužadinti vaizduotę ir auditorijos įsitraukimą. Tokiu būdu naratyvumą sufleruoja vizualinis trapumas.

Menininkės portfolio rasite čia.