KLAIPĖDOS ŽVAIGŽDĖRAKČIAI

Nuo senovės žmogus dairėsi į žvaigždes, norėdamas atrasti bei pažinti naujus pasaulius ir suvokti visatą.

Ar esi pasirengęs žinoti, kas sieja Klaipėdą su žvaigždėmis? Tuomet atrakink 12 žvaigždėrakčių, atrask naujas nežinomas žvaigždes, susikurk ir parsisiųsk savo asmeninį žvaigždyną.

Pažintinėje svetainėje „Klaipėdos žvaigždėrakčiai” – 12 vieni žymiausių miesto lankytinų objektų – žvaigždėrakčių, kurie uždega naujas žvaigždes ir atrakina įdomius, mažai žinomus, o gal net visai negirdėtus faktus apie istoriškai daugiasluoksnį Klaipėdos miestą bei čia gyvenusius garsius žmones. Tai – naujas, įdomus maršrutas, kuris kviečia tyrinėti bei atrasti miestą virtualiai, dangaus skliaute bei dovanoja unikalią galimybę susikurti savo asmeninį žvaigždyną.

Ši svetainė skirta Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro būsimiems miesto ambasadoriams – Mažųjų gidų mokyklėlės dalyviams, Klaipėdos moksleiviams bei visiems smalsiems nuotykių ieškotojams!

Dėkojame Kęstučiui Demereckui už istorinio lauko aktualizavimą ir apibrėžimą šiandieninėje Klaipėdoje, istorinių tekstų recenzavimą ir visapusišką pagalbą rengiant projektą.

Žemėlapių ir planų fragmentai panaudoti iš knygos „Klaipėda senuose žemėlapiuose”, Kęstutis Demereckas, Libra Memelenis, 2018 m., Klaipėda.

Muzikos autorius, kompozitorius Kristijonas Lučinskas.

Platfoma „Klaipėdos žvaigždėrakčiai yra tarpinstitucinis bendradarbiavimo projektas. Tai – Klaipėdos turizmo, kultūros ir informacijos centro bei KKKC kultūrinės veiklos vadybininkės Ingos Norkūnienės, kūrėjos Linos Jaruševičiūtės, Virginijaus Bako, Aivaro Keturausko, istoriko Kęstučio Demerecko ir garso menininko Kristijono Lučinsko kūrybinės komandos nuoseklaus darbo rezultatas.

Į Klaipėdos žvaigždėrakčių dangaus skliautą papulsite paspaudus iliustraciją. Sėkmingos tarpgalaktinės kelionės!


Atrask – Tyrinėk – Sukurk

KKKC platformą „Klaipėdos žvaigždėrakčiai” siūlo išmėginti įgyvendinat virtualios žvaigdynų galerijos įdėją.

Kiekvienas klaipėdietis ir Klaipėdą mylintis asmuo gali tapti šios virtualios galerijos bendraautoriumi ir kūrėju.

Virtualios žvaigždynų galerijos tema – „Klaipėdos gyvūnai”. Tad su kokiais gyvūnais Klaipėda kiekvienam mūsų yra neatsiejama? Kokių jų gali atsirasti tarp jau žinomų žvaigždynų?

Platformoje „Klaipėdos žvaigždėrakčiai” yra galimybė savo kurtas žvaigždynų iliustracijas išsaugoti ir parsisiųsti į savo įrenginį. Norintys dalyvauti projekte, šias užvardintas iliustracijas (gyvūno pavadinimas ir autorius) turi atsiųsti adresu: edukacija@kkkc.lt iki sausio 1 dienos.

Gautas iliustracijas talpinsime čia, KKKC internetiniame puslapyje bei dalinsimės socialinių tinklų paskyrose Facebook ir Instagram. Vėliau ši žvaigždynų galerija taip pat bus pristatyta ir Klaipėdos šviesų festivalio metu.


Daiva Drungilaitė „Baltasis kiras”

ŽVAIGŽDYNAI „KLAIPĖDOS GYVŪNAI”, SUKURTI KŪRYBINĖS NUOTOLINĖS PAMOKOS, SU KLAIPĖDOS LICĖJAUS 5D KLASĖS MOKSLEIVIAIS, METU